Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Центрі бізнес-освіти ЗНУ відбувся другий випуск гідів-перекладачів

У Центрі бізнес-освіти ЗНУ відбувся другий випуск гідів-перекладачів

24.02.2011 11:20

22 лютого на базі Центру бізнес-освіти Запорізького національного університету відбувся другий випуск гідів-перекладачів. Семеро слухачів курсів успішно пройшли випробування та отримали позитивну оцінку Акредитаційної комісії з питань видачі дозволів на право здійснення туристичного супроводу екскурсій.

Управління культури і туризму ЗОДА разом із Центром бізнес-освіти ЗНУ ще у 2007 році започаткували спільний проект: курси із підвищення кваліфікації з напрямів: «Менеджер готельного, курортного та туристичного сервісу», «Краєзнавство: екскурсійна та туристична діяльність», «Гід-перекладач».
Слід відзначити, що 2011 рік став особливим для цього проекту. Адже одним із пріоритетів діяльності Запорізької обласної державної адміністрації на цей рік є «Історико-культурний, курортний та туристичний регіон». Особливої актуальності цей аспект діяльності Управління культури і туризму набув у зв’язку з проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Євро-2012.
Саме тому головою екзаменаційної комісії став заступник голови Запорізької облдержадміністрації Микола Ярмощук. Також рівень знань майбутніх екскурсоводів та рівень їхнього володіння англійською і німецькою мовами оцінювали начальник Управління культури і туризму ЗОДА Ірина Конарева, заступник начальника цього Управління Катерина Малакова, головний спеціаліст сектору із питань туризму та курортно-рекреаційної сфери Управління культури і туризму ЗОДА Олена Голуб.
Увійшли до складу комісії і начальник відділу із питань фізкультури і спорту управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЗОДА Віталій Івакін, директор із туризму ТОВ «Агентство подорожей «Інтурист» Лариса Гарячева, голова виконавчої ради ГО «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило, директор краєзнавчого музею Георгій Шаповалов. Під час іспиту були присутні й в.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар та директор Департаменту післядипломної освіти та додаткових освітніх послуг ЗНУ, завідувач відділу аспірантури і докторантури Геннадій Васильчук, викладачі, які проводили заняття у майбутніх гідів.
Перед слухачами курсів стояло завдання демонструвати вільне володіння іноземними мовами та захистити свій власний туристичний проект. Хоча тема для всіх була спільною: «Історичні та пам’ятні місця Запоріжжя», усі виявили оригінальний підхід, що й відзначили екзаменатори. Також комісія оцінювала здатність встановлювати контакт із іноземними екскурсантами, вміння відповідати інколи на «незручні» питання, знання цікавих фактів, пов’язаних з історією та сучасністю Запорізького краю.
Хоча лише дві слухачки курсів були направлені на навчання від «Агентства подорожей «Інтурист», усі випускники отримали пропозицію пройти своєрідну «практику» під час туристичного сезону, супроводжуючи екскурсії спершу як помічник професійного гіда, а потім - самостійно.
Микола Ярмощук пообіцяв представникам туристичної галузі, що вболівальники Євро-2012 обов’язково завітають до Запоріжжя. Тому професія гіда, тим більше, здатного працювати з іноземними туристами, набуває сьогодні особливої актуальності. Планується навіть залучення до туристичної сфери викладачів іноземних мов.
Зустріч керівництва області та представників туристичної індустрії стала приводом, аби обговорити різні актуальні проблеми. Декотрі із них, такі, як надання гідам найсвіжішої статистичної інформації, Микола Ярмощук пообіцяв вирішити силами управління. Інші – пов’язані, зокрема, зі змінами інфраструктури міста та особливостями нового податкового кодексу, можуть бути вирішені на міському або й загальнодержавному рівні. Микола Анатолійович пообіцяв представити ці питання на розгляд керівництва міста.

Таміла Тарасенко