Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили ювілей від дня народження Лесі Українки

У ЗНУ відзначили ювілей від дня народження Лесі Українки

28.02.2011 14:50 Все Факультети Філологічний

Видатний ювілей – 140 років - вічно юної та актуальної українки, улюблениці молоді відзначили 25 лютого в нашому університеті. Студенти філологічного факультету підготували святкову програму, під час якої не тільки співали й танцювали, а й грали уривки з вистав за творами Лесі Українки.

Вітальне щире слово до студентства й колег промовила декан факультету філології Тамара Хомя’к. На сцені звучали прекрасні романси («Коли розлучаються двоє»), народні пісні («Сподобалась мені тая дівчинонька»), сучасні обробки («…Покохала я до болю молодого скрипаля»), вірші, уривки з драм у виконанні студентів 3 курсу факультету філології Миколи Білика, Юлії Данилюк, Ірини Проніної, Алли Міхєєнко. Вальс від Насті Шапаренко супроводжував сценку з «Ізольди білорукої».
Згадали любов й трагічні моменти життя Лесі, коли в напливах болю і страждання вона створила свої найкращі поеми. Повільно згасає життя коханої людини, найкращого друга – Сергія Мержинського. За ніч 18-19 січня 1901 року народжується «Одержима». Нехай літературознавці шукають соціальний зміст. Ми відчуваємо велику тугу, крик душі, а разом й життєстверджувальну силу жінки, любов ще більшу за життя. Вона дала натхнення на всі майбутні поезії Лесі.
Чудові образи створили студенти філфаку в сценках з драм «Кассандра», «Одержима», «Бояриня», «Кам’яний господар», які змогли передати не тільки трагізм, а й гармонію життя, відчуття щастя, що пронизують «Лісову пісню».
Напередодні ювілею відбулися творчі вечори у міських гімназіях №2 ім. Лесі Українки та №11. Разом зі студентами у виставах взяли участь десятикласники Вікторія Лур’є, Юлія Власова, Карина Сєчіна, Катерина Нікітіна та інші.

Олена Хлистун