Запорізький національний університет

Центр післядипломної
освіти

Про відділ

Факультет післядипломної освіти був створений 19 липня 1993 р. Керівниками підрозділу були проф. С.М. Бешенков, проф. В.П. Бех, проф. Л.Д. Кривега, О.Ю. Труфанова.

У серпні 2009 року на базі факультету був створений Центр післядипломної освіти.

Наші викладачі – це провідні фахівці кафедр: професори, кандидати наук та викладачі Запорізького національного університету.

Основними принципами організації післядипломної освіти у Центрі є: комплексність, диференціація, безперервність, орієнтація на актуальні та перспективні сфери трудової діяльності згідно з попитом на ринку праці в Україні; відповідність державним вимогам та освітнім стандартам; впровадження системи навчання з урахуванням індивідуального підходу до кожної особи.

Центр посідає гідне місце на ринку освітніх послуг м. Запоріжжя.

За час існування підрозділу було підготовлено понад 2000 осіб, другу вищу освіту здобули викладачі вишів регіону, провідні фахівці запорізьких підприємств, установ і організацій, вчителі, медичні працівники, правоохоронці, представники різних гілок влади.

Навчання в Центрі забезпечують висококваліфіковані фахівці університету: доктори наук, професори, кандидати наук, доценти та провідні викладачі.

На сьогодні Центр післядипломної освіти ЗНУ проводить навчання за освітніми програмами підвищення кваліфікації та сертифікатними програмами.

Підвищити власну кваліфікацію можна без зміни напряму основної діяльності, навчаючись на спеціалізованих курсах. Вони можуть бути як короткотривалими (розраховані на 72 години, або 2 навчальних тижні), так і довготривалими.

Фахівці Центру післядипломної освіти ЗНУ розробляють індивідуальні навчальні програми курсів для вдосконалення знань співробітників певних галузей на замовлення підприємств та установ різних форм власності. Також існує ціла низка стандартизованих програм для підготовки фахівців за напрямами: «Краєзнавство: екскурсійна та туристична діяльність», «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу», «Гід-перекладач», «Тренер групових програм з фітнес-аеробіки», «Масажист-реабілітолог», «Організація малого », «Управління персоналом», «Реклама та PR», «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» та «Інклюзивна освіта», «Архітектура», «Кошторисна справа» та інше. Фахівці цих галузей на ринку праці сьогодні користуються неабияким попитом, а спеціалізовані курси допомагають їм отримати новітні знання і бути ще й конкурентоспроможними.

Новий закон «Про освіту» знищує державну монополію на професійний розвиток вчителів і дозволяє освітянам проходити обов’язкове щорічне підвищення кваліфікації в найрізноманітніших освітніх організаціях за власним вибором. Користуючись цією унікальною можливістю, Центр післядипломної освіти Запорізького національного університету пропонує курси підвищення кваліфікації викладачів за усіма акредитованими спеціальностями університету.

Слухачі курсів по закінченні навчання отримують свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка або сертифікат.