Відділ міжнародних зв’язків

Запорізького національного університету

Про нас

Міжнародна діяльність від початку вважалася вагомою складовою загальноуніверситетської стратегії розвитку, спрямованої на повноцінну інтеграцію у світовий освітній і науковий простір. Перші угоди із закордонними партнерами були укладені у 1991 році, а у грудні 1992 року розпочав діяльність новий структурний підрозділ – відділ міжнародних зв’язків (з 1999 року – відділ міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами).

Основними завданнями відділу, відповідно до визначених пріоритетних напрямків міжнародної діяльності ЗНУ, стали співробітництво із закордонними вищими навчальними закладами у сфері науки і освіти, підготовка та реалізація міжнародних освітніх і наукових проектів, інтенсифікація академічної мобільності студентів і викладачів, організація навчання іноземних громадян.

За вісімнадцять років діяльності відділу географія міжнародних зв’язків університету суттєво розширилася і наразі охоплює такі країни, як США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Іспанія, Ірландія, Португалія, Норвегія, Данія, Нідерланди, Естонія, Польща, Болгарія, Румунія, Туреччина, Китай, Корея, Росія, Білорусь, Молдова, Арменія, Азербайджан та інші. В університеті відкрито дві європейські магістратури з соціальної педагогіки і ділового адміністрування, розпочато програму подвійного франко-українського диплому для фізичних і біологічних спеціальностей.

Для забезпечення навчального процесу у європейських магістратурах, читання курсів лекцій, проведення семінарів і тренінгів університет щороку відвідують у середньому 80 іноземців, серед них – учасники довгострокових програм академічного обміну від фонду Фулбрайта, програми Міністерства освіти Франції «Викладачі без кордонів», програм співробітництва від міністерств освіти Болгарії, Чехії, Словаччини, Польщі. Протягом навчального року участь у програмах навчання й стажування за кордоном беруть близько 100 студентів і 70 викладачів. Належну мовну підготовку, необхідну для повноцінної інтеграції у світовий освітній простір, забезпечують три сертифіковані за міжнародними стандартами мовні центри, створені за підтримки міжнародних організацій і посольств різних країн.

Станом на 2010 рік за результатами міжнародного співробітництва у ЗНУ діють 12 спеціалізованих центрів і лабораторій, у тому числі Міжнародний центр з дослідження комп’ютерної злочинності і лікувальна лабораторія для дітей з особливими потребами. На рахунку університету – участь у понад 100 міжнародних проектах програм ТЕМПУС, СОКРАТ-ЕРАЗМУС, INTAS, NATO, IREX, Міжнародного фонду «Відродження», фонду ім. Фулбрайта, Християнського дитячого фонду, урядів і посольств країн Європи й світу.

На визнання вагомого внеску ЗНУ у розвиток міжнародних зв’язків у регіоні університет неодноразово відвідували поважні гості, зокрема – Надзвичайні і Повноважні Посли США в Україні Стівен Пайфер та Вільгельм Б. Тейлор, Надзвичайні і Повноважні Посли Франції в Україні Домінік Шассар та Жан-Поль Везіан, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні пан Ганс-Юрген Гаймзьот, Надзвичайний і Повноважний Посол Болгарії в Україні пан Дімітар Владіміров, Надзвичайний і Повноважний Посол Індонезії в Україні пан Александр Латуріув та ін.