Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулося розширене засідання наукових товариств студентів та аспірантів ЗНУ та ЗДІА

20.03.2012 09:59 Наукове товариство студентів та аспірантів

Нещодавно відбулося розширене засідання Координаційної ради Наукового товариства студентів та аспірантів Запорізького національного університету. На захід запросили голову СНТ Запорізької державної інженерної академії Юлію Калюжну, її заступника Мартіна Попова і заступницю голови СНТ будівельного факультету Тамту Квіциані, з якими НТСА ЗНУ пов’язують давні дружні відносини.

Голова НТСА ЗНУ Світлана Доброскок розповіла гостям заходу про діяльність Наукового товариства нашого університету, презентувала видані впродовж 5 років існування товариства Збірники наукових праць, Інформаційний бюлетень НТСА ЗНУ «Молодий науковець». Також вона розказала про заплановані заходи та запросила всіх присутніх до участі в університетській науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука-2012», яка стартує 10 квітня.
Представники факультетів, чия наукова робота за підсумками минулого навчального року визнана найкращою, виступили із доповідями щодо організації роботи своїх факультетського НТСА. Так, заступниця голови НТСА біологічного факультету Людмила Макєєва розказала про особливості міжнародної діяльності факультету. Вона поділилася досвідом організації наукових конференцій всеукраїнського та міжнародного рівнів. Також Людмила згадала про здобутки «Почесних членів НТСА» Марину Псьол та Наталію Дударєву, які вже завершили своє навчання в університеті.
Костянтин Трунов від імені НТСА економічного факультету запросив представників СНТ ЗДІА до співпраці. Він розповів про діяльність студентських наукових проблемних груп на факультеті, поділився досвідом організації брейн-рингів за участю школярів.
Заступник голови НТСА юридичного факультету Антон Сторчак, попри те, що він нещодавно долучився до діяльності Товариства, докладно розказав про діяльність факультетського активу НТСА. Він запросив присутніх до участі в Круглому столі «Правові засоби протидії корупції: практичний і теоретичний аспект», що відбудеться 21 березня об 11 годині в музеї І навчального корпусу. Секретар Ради НТСА, колишня очільниця НТСА факультету соціальної педагогіки та психології Олександра Чірка та нинішня голова товариства цього факультету Катерина Свириденко повідомили про заходи, які у них відбудуться найближчим часом, а також про діяльність Психологічного клубу й газету «Психологічні реалії».
Перша заступниця голови НТСА ЗНУ, голова НТСА факультету журналістики Катерина Полякова також поділилася досвідом роботи. Вона запропонувала свою допомогу в розміщенні анонсів про заплановані заходи, адже Катерина є журналістом незалежного студентського порталу «Пороги».
Юлія Калюжна, в свою чергу, розказала про діяльність СНТ ЗДІА, яке було утворене лише в 2010 році. Однак його члени вже встигли організувати свою роботу на належному рівні, провести ряд заходів всеукраїнського, університетського рівнів та видати декілька Збірок наукових праць. Так, вже 20-21 квітня відбудеться Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Студентське самоврядування: досвід, проблеми, перспективи розвитку». Організаторами заходу виступають СНТ ЗДІА спільно з Всеукраїнською студентською радою за підтримки Запорізької міської Ради. Мета конференції – обговорення проблем, узагальнення досвіду студентського самоврядування та розробка механізмів його вдосконалення. Для участі в роботі секції «Студентське наукове товариство як одна з форм студентського самоврядування» були запрошені активісти НТСА ЗНУ. Мартін Попов також запропонував провести спільний захід на тему «Актуальні проблеми будівництва: економічний, екологічний і правовий аспекти».
Присутні обговорили питання, пов'язані з дією кошторису для наукових товариств, оформленням студентських відряджень, налагодженням співпраці з благодійними фондами та організаціями. Ці питання викликали такий жвавий інтерес аудиторії, що декілька годин засідання пройшли непомітно.
Наприкінці засідання голова НТСА ЗНУ Світлана Доброскок та її колега Юлія Калюжна підписали Угоду про співпрацю, спрямовану на обмін досвідом між товариствами, організацію спільних заходів і популяризацію науки в студентському середовищі.

Наукове товариство студентів та аспірантів ЗНУ