Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ студенти обговорили ухвалення закону України «Про основи державної мовної політики»

04.10.2012 18:03 Юридичний факультет Філологічний факультет Факультет журналістики Наукове товариство студентів та аспірантів

4 жовтня НТСА юридичного факультету провело дебати з приводу ухвалення Закону України «Про основи державної мовної політики».
У засіданні круглого столу взяли участь студенти філологічного факультету та факультету журналістики. Модератором заходу виступив студент 3 курсу юридичного факультету Дмитро Супрун.

У процесі дебатів «за» чи «проти» зазначеного закону кожен учасник засідання круглого столу висловив свою думку. Також присутні на заході детально проаналізували рішення Венеціанської комісії з мовних питань конституції. Зокрема, експерти комісії відверто оголосили, що така всеохоплююча «регіонально-мовність» вимагає шалених затрат і може зашкодити державній мові. Під час зібрання більшість студентів погодились, що російська мова може бути регіональною, але не другою державною.
Україна та більшість її населення не готові до таких мовних нововведень, бо це потребує великих видатків із державного бюджету та конституційних змін. Наша країна має більш гострі проблеми, які потребують термінового вирішення: освіта, медицина, економіка, житлові проблеми та ін.

Тетяна Лісненко