Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Голова Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ взяла участь у Міжнародній науковій конференції

30.10.2012 09:50 Наукове товариство студентів та аспірантів конференція

Нещодавно в Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича відбулась Х - ювілейна - Міжнародна наукова конференція «Література у літературознавчому континуумі».

Організаторами такого масштабного та популярного серед філологічної спільноти заходу виступили: відділ теорії літератури Інституту літератури НАН України імені Т.Г. Шевченка, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, кафедра теорії літератури і антропології художнього твору Природничо-гуманітарного університету в Седльці (Польща), Російський державний гуманітарний університет (Росія), Інститут гуманітарних наук університету ім. Міхала Ромера (Литва), кафедра теорії та історії російської літератури Брестського державного університету ім. О.С. Пушкіна (Білорусь) та Центр німецькомовних студій при ЧНУ «Gedankendach».
Урочисте пленарне засідання відкрив ректор університету, професор Степан Мельничук, який побажав учасникам конференції успіхів у науковій діяльності. Про головні аспекти роботи конференції розповіла науковий координатор конференц-проекту, професор Ольга Червінська: «Мета цієї конференції – зрозуміти, на якому рівні перебуває наша власна наука. Зрозуміти, наскільки правильно ми оперуємо термінологічним апаратом сучасного світового наукового літературознавчого дискурсу».
У рамках конференції здійснювалась робота пленарних і секційних засідань, відбулась публічна лекція завідувача кафедри історії російської літератури новітнього часу РДГУ (Москва, Росія) Дмитра Бака «Новейшая русская поэзия», авторська презентація документального фільму проф. Івана Козлика «Марко Теплінський – учитель, вчений, людина», а також засідання круглого столу «Літературознавчий «жаргон». Організатори конференції попіклувалися і про культурну програму. Так, науковці змогли послухати концертну програму «Київ-Бароко», відвідати Резиденцію Буковинських митрополитів і Хотинську фортецю.
Під час засідання секції «Кризові етапи, стани та міфи світової літературної історії» з доповіддю на тему «Дискурс психологізму в літературознавстві» виступила і голова НТСА ЗНУ, аспірантка ІІІ року навчання Світлана Доброскок.
Вона поділилася своїми враження від конференції: «Запрошення на конференцію я сприйняла як справжній подарунок долі, адже я отримала можливість побачити та послухати виступи таких відомих науковців, як Тамара Гундорова, Тетяна Бовсунівська, Мар’яна та Зоряна Лановики. За їх підручниками та монографіями я навчалась в університеті. До того ж, участь у конференціях – це завжди нові знайомства та безцінний досвід».

Наукове товариство студентів та аспірантів