Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-науковці фізичного факультету взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

21.11.2012 10:44 Наукове товариство студентів та аспірантів фізичний факультет конференція

Активісти Наукового товариства студентів та аспірантів фізичного факультету ЗНУ взяли участь у роботі V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні реалії очима молоді». Постійним організатором цієї конференції виступає ГО Центр «Молода дипломатія», що діє на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету ім. Івана Франка. Цьогорічна конференція була присвячена неформальній розробці актуальних для суспільства питань.

У конференції взяли участь студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Запорізького національного університету, Тернопільського національного економічного університету та Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
Наш університет представили голова НТСА фізичного факультету Валентина Кучерук та студентка фізичного факультету Тетяна Наталюк.
Урочисте відкриття конференції відбулось 14 листопада. Зі вступним словом до учасників конференції звернувся заступник декана з навчально-методичної роботи факультету міжнародних відносин Юрій Федунь, який подякував студентам за високий рівень організації заходу та привітав гостей з інших міст України. «Приємно, що організатором цього заходу є саме «Молода дипломатія», адже ці люди активно працюють у своїй сфері. Сподіваюся, що обговорення питань та обмін досвідом допоможуть вам у подальшій науковій діяльності», – зазначив він.
Присутні ознайомилися зі структурою, науковими доробками та студентським життям п'яти вищих навчальних закладів України. Студенти провідних вишів Львова, Харкова, Запоріжжя, Тернополя й Одеси ділилися досвідом організації навчального процесу та дозвілля. Окрім того, кожен із гостей розповів про історію навчального закладу, який представляє, та основні етапи його розвитку. Так, презентацію про Запорізький національний університет та про діяльність Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ зокрема представила Валентина Кучерук.
15 листопада відбулося обговорення актуальних для суспільства проблемних питань міграції, безробіття, корупції, расизму, смертної кари, «чорного ринку» та «світової теорії змов». Модератором заходу виступив президент ГО Центру «Молода Дипломатія» Максим Детинченко.
Наступного дня учасники конференції порушили не менш важливі питання. У роботі секції «Шкідлий вплив тютюнопаління» виступила наша студентка Тетяна Наталюк, а голова НТСА фізичного факультету ЗНУ Валентина Кучерук присвятила свій виступ проблемі алкоголізму. Окрім того, були порушені проблеми інформованості молоді з питань, пов'язаних із ВІЛ-СНІДом, стосунків батьків і дітей, ранніх шлюбів і небажаної вагітності.
Попіклувалися організатори конференції й про дозвілля студентів, адже саме в ці дні відзначався Міжнародний день студента. Для учасників конференції провели екскурсію університетом, підземним Львовом. Також студенти мали можливість відвідати виставку «Ігри розуму», яку організувала онука Зігмунда Фройда Люція Фройд у Галереї Гері Ноумена, вогняне шоу на площі Ринок, вечір джазу в арт-кафе «Дзиґа» та концерт гурту «Blues Market» у «Live Music Club».
НТСА фізичного факультету висловлює подяку за сприяння в організації цієї поїздки ректорату та бухгалтерії ЗНУ.

Голова НТСА фізичного факультету
Валентина Кучерук,