Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті відбувся семінар за участі представників Державної податкової служби в Запорізькій області

14.02.2013 11:45 Все Факультети Економічний Економічний факультет навчання семінар

13 лютого на економічному факультеті ЗНУ відбувся семінар «Декларування доходів громадян та оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки». На захід задля обговорення актуальних питань з оподаткування завітали представники Державної податкової служби у Запорізькій області.

Семінар відбувся в рамках діяльності Студентської наукової проблемної групи кафедри «Фінанси та кредит» економічного факультету ЗНУ під керівництвом доктора економічних наук, професора, декана економічного факультету Алли Череп. Нагадаємо, що це не перший захід, організований членами цієї групи.
У своєму вступному слові доктор економічних наук, професор Алла Череп привітала всіх присутніх та наголосила на актуальності питань, винесених на обговорення.
Семінар розпочався доповіддю начальника управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Запорізькій області Ольги Кравець. Учасники заходу обговорили питання декларування доходів громадян та оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки в поточному році та питання щодо об’єктів оподаткування та пільг. Особливо зацікавила присутніх можливість введення так званого «податку на розкіш». Ольга Михайлівна наголосила, що будуть оподатковуватися квартири площею 120 кв.м. і будинки площею від 250 кв.м. Податок на нерухомість, як житлову, так і нежитлову, буде розраховуватися, як 1-2,7% мінімальної зарплати за квадратний метр, а податок на розкіш будуть платити з житлової нерухомості в розмірі 0,5% «від оціночної вартості житла», за вирахуванням витрат на її оцінку.
Ольга Кравець відзначила, що за рахунок нового податку вдасться акумулювати до 900 мільйонів гривень до бюджету.
Про особливості головних аспектів декларування доходів громадян, які були отримані у 2012 році, розповів начальник відділу масово-роз'яснювальної роботи ДПС у Запорізькій області Олексій Козиряцький. Особлива увага при обговоренні приділялася податковій знижці для фізичних осіб, які не є підприємцями. Указана знижка - це сума витрат платника податку упродовж звітного року, на яку дозволяється зменшити його загальний річний оподатковуваний дохід, отриманий за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.
Особливість даного заходу полягала ще й у тому, що крім проведеного власне семінару під час зустрічі були обговорені результати та визначені перспективи подальшої співпраці. Алла Череп у своєму виступі зазначила, що за результатами 2011 року, ДПС у Запорізькій області була визнана кращим роботодавцем для випускників економічного факультету ЗНУ. Вона подякувала її представникам і вручила Ювілейну книгу ЗНУ начальнику управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Запорізькій області Ользі Кравець. Колектив ДПС у Запорізькій області також зробив подарунок колективу економічного факультету, поповнивши його бібліотеку. Наприкінці семінару студенти і викладачі отримали відповіді на всі свої запитання, а декан факультету Алла Василівна запросила усіх охочих взяти участь у наступних семінарах за участі представників ДПС та у факультетських засіданнях круглих столів і конференціях.

Наукове товариство студентів та аспірантів
економічного факультету