Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася урочиста церемонія відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Біологія»

12.03.2013 16:44 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет наука конкурс

Біологічний факультет Запорізького національного університету другий рік поспіль є базовим для проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Біологія». Цього разу організатори заходу - представники біологічного факультету ЗНУ і керівництво нашого вишу - присвятили всеукраїнське наукове студентське зібрання 150-річчю від дня народження видатного вченого Володимира Вернадського.

На рецензування до біологічного факультету надійшли 80 студентських робіт із 43 ВНЗ із різних регіонів України. У результаті роботи галузевої конкурсної комісії, до складу якої увійшли представники не лише нашого ВНЗ, але й Донецького національного університету, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Херсонського державного університету, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, до участі в заключному турі було допущено 56 студентських наукових робіт. Серед критеріїв, якими керувалися при відборі учасників заключного туру члени журі, були актуальність теми, наявність експерименту та наукової новизни в дослідженнях, наукові публікації студентів.
Тож 12 березня переможці першого туру конкурсу зібралися в стінах Запорізького національного університету на церемонію урочистого відкриття підсумкової науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Біологічні науки». На учасників ІІ туру чекали офіційна частина відкриття й святкова концертна програма, підготовлена Центром культурно-масової роботи ЗНУ.
У своєму привітальному слові ректор ЗНУ, голова організаційної комісії, професор Микола Фролов наголосив, що в наш час, коли стрімко розвиваються всі науки, тільки той, хто починає свою наукову кар’єру ще в студентські роки, може розраховувати на успіх у цій сфері. «Я переконаний, що сьогодні ви, завітавши до нашого університету на захід всеукраїнського масштабу, зробили правильний вибір, який сприятиме вашій подальшій успішній науковій діяльності», - підкреслив Микола Олександрович.
Проректор із наукової роботи ЗНУ, професор Віктор Грищак зазначив, що наукова біологічна школа Запорізького національного добре відома далеко за межами нашої країни, тож не даремно саме наш біологічний факультет став базою для проведення такого важливого заходу.
Декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик зауважила, що комісії не так легко було відібрати найкращі серед надісланих на конкурс робіт через загальний високий науковий рівень його учасників. Також вона представила присутнім усіх членів галузевої комісії, які протягом 13-14 березня оцінюватимуть виступи учасників другого туру змагань, і побажала успіху всім конкурсантам, а найсильнішим із них - перемоги.
До щирих побажань приєдналася й голова Наукового товариства студентів та аспірантів біологічного факультету ЗНУ Людмила Макєєва. Вона зазначила, що присутні в залі студенти - це еліта біологічних факультетів усіх вітчизняних вишів. Також вона побажала, аби участь у цьому конкурсі стала першим щаблем їхніх високих наукових досягнень.
Привітати учасників заходу зібралися представники всіх факультетів ЗНУ – учасники вокальної студії «Кантилена» Центру культурно-масової роботи. Ведучі заходу – студентки біологічного факультету Аліна Грушко і Катерина Дьоміна - побажали, аби пісні надихнули всіх присутніх на нові перемоги. Аудиторія дружними оплесками зустріла вокальні композиції у виконанні Аліни Сур (економічний факультет), студентів філологічного факультету Миколи Білика, Олексія Ворожеєва і студентки того ж факультету Юлії Данилюк, представників факультету фізичного виховання Івана Краснікова та Євгена Сєркова, Євгенії Кондрашової (факультет іноземної філології) й Анастасії Ашифіної (біологічний факультет). Вдалим доповненням до святкової програми стали хореографічні номери у виконанні представників бально-спортивного клубу «Грація» (керівник – Олена Книш).
Також сьогодні на гостей нашого міста чекатимуть відвідини біологічного та краєзнавчих музеї, а також екскурсія містом. Протягом наступних двох днів триватиме напружена наукова робота. Учасники презентуватимуть свої доповіді з ботаніки, зоології, генетики, генетичної інженерії та інших галузей природничих наук. Урочисте нагородження переможців відбудеться 15 березня. Вони отримають не лише грамоти І-ІІІ ступенів, але й набір спеціалізованої літератури, наданої керівництвом нашого вишу та спонсорами заходу.
Проведення на базі нашого університету ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Біологія» викликала зацікавленість і серед місцевих ЗМІ. Представники провідних телеканалів завітали на церемонію відкриття, аби поспілкуватися з членами конкурсної комісії та учасниками заходу.

Таміла Тарасенко