Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулося засідання секції математичних дисциплін

13.03.2013 10:06 Молода наука-2013 Економіко-правничий коледж

12 березня на базі Економіко-правничого коледжу ЗНУ відбулося чергове секційне засідання в рамках V науково-практичної конференції студентів та молодих науковців «Молода наука-2013». Очолили роботу секції математичних дисциплін викладач вищої категорії Наталія Калашнікова та голова НТСА коледжу Олександр Короленко.

Захід відкрили керівники секції. Вони привітали юних науковців та окреслили регламент роботи. На розгляд членів професійної комісії свої доповіді представили студенти різних спеціальностей ЕПК, сфера наукових інтересів яких тим чи іншим чином стосується математичних дисциплін.
Так Вероніка Різник (гр. К-35ф-11) на початку заходу зробила доповідь з теми «Філософський зміст математики». Вона окреслила загальні питання історії та теорії напрямку, порівнявши математику з філософією. Адже ці дві науки мають спільні витоки і оперують лише абстракціями. Вероніка охарактеризувала математику, як «науку про невидиме», але вкрай необхідне, без чого не існують усі інші науки. Цю ж тезу довели й теми наступних доповідей - Якова Фесечка (гр. К-51-11) «Фрактальна геометрія і комп’ютерна графіка», Катерини Єгорової (гр. К-33-11) «Елементи математики у судовій справі», в якій мова йшлася про застосування математики в галузі криміналістики та юриспруденції, та інші. Доповідь Аліни Копцевої (гр. К-36-12) стосувалася питання вирішення математичної «Задачі про квадратуру кола». Вона продемонструвала, яким чином можна вирішити це завдання графічними засобами, але наголосила, що питання до цього часу залишається відкритим.
Студенти Економіко-правничого коледжу, які беруть участь у науково-практичній конференції студентів та молодих науковців, розпочинають власні наукові пошуки, окреслюють актуальні питання та проблеми. Робота в цьому напрямку у подальшому стане підґрунтям для розвитку їх самостійної наукової діяльності, зокрема допоможе при написанні курсових, дипломних, кандидатських робіт тощо.
Дослідження, які будуть визнані кращими за висновками журі, будуть надруковані в Збірнику наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука».

Олена Хлистун