Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили особливості функціонування Вищої ради юстиції

На юридичному факультеті обговорили особливості функціонування Вищої ради юстиції

25.03.2013 11:32 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Наукове товариство студентів та аспірантів круглий стіл

На юридичному факультеті Запорізького національного університету провели засідання круглого столу на тему «Вища рада юстиції як орган притягнення суддів до відповідальності». Захід організований Науковим товариством студентів та аспірантів юридичного факультету.

Розпочав засідання модератор заходу, студент І курсу Сергій Тяпкін. Він окреслив коло проблемних питань, які мали бути розглянуті під час засідання в контексті обговорюваної теми. Студент І курсу Владислав Білокур акцентував увагу присутніх на питаннях щодо складу Вищої ради юстиції (далі – ВРЮ) та доцільності його зміни. Після першої ж доповіді розгорнулась жвава дискусія щодо дублювання функцій ВРЮ та Вищої кваліфікаційної комісії суддів; недостатньої кількості суддів у складі ВРЮ, що впливає на незалежність суддівської влади; її місця в організації державної влади в Україні тощо.
Віталій Зуєв у своєму виступі розглянув взаємодію Вищої ради юстиції з іншими державними органами. Питання про місце Вищої ради юстиції в механізмі притягнення суддів до відповідальності висвітлив студент І курсу Микита Жуков.
Учасники засідання, проаналізувавши діяльність ВРЮ, почали обговорювати питання контролю суддівської влади. Під час цієї дискусії студент ІV курсу Кирило Латишев висловив досить сміливу думку щодо виведення суддівської влади з-під контролю держави взагалі (за зразком адвокатури) та посилення контролю з боку суспільства. Новизна цієї ідеї викликала неоднозначні думки першокурсників - учасників засідання. Проте голова Наукового товариства студентів та аспірантів юридичного факультету Олександр Коломоєць зазначив, що ця ідея є досить перспективною, однак у наших сучасних реаліях втілити її у життя неможливо, адже в Україні громадянське суспільство тільки зароджується. Також до обговорення теми залучився студент ІV курсу Антон Забарін, який наголосив, що контроль за діяльністю суддів повинен здійснюватися всебічно, але без залучення до цього процесу органів прокуратури.
Останнім із доповіддю виступив Кирило Латишев. Він проаналізував судову систему США, принципи формування кваліфікованого суддівського корпусу. Після декількох запитань учасники повернулись до дискусійних питань, які виникли після першої доповіді. Наприкінці заходу його учасники дійшли висновку, що доцільно об’єднати органи, які займаються формуванням суддівського корпусу, збільшити кількість суддів у складі ВРЮ задля підвищення самостійності та незалежності судової влади в Україні й, усе ж таки, віднести ВРЮ до судової влади.
Колектив НТСА юридичного факультету висловлює вдячність декану, Заслуженому юристу Україні, професору Тетяні Коломоєць за підтримку в організації та проведенні заходу.

Наукове товариство студентів та аспірантів
юридичного факультету ЗНУ

Схожі новини