Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті обговорювали шляхи вирішення екологічних проблем Запоріжжя

05.04.2013 12:31 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет міжнародна діяльність профорієнтаційна робота

4 квітня на базі біологічного факультету Запорізького національного університету відбулася «Ecoconference» – конференція, присвячена висвітленню екологічних проблем нашого регіону та шляхів їх подолання. Захід відбувся у рамках національного проекту «Green Rush» від Міжнародної молодіжної волонтерської організації AIESEC. Організаторами заходу виступили представники Наукового товариства студентів та аспірантів біологічного факультету ЗНУ й громадської організації «Актив-Z»; партнерами - Запорізький національний університет і соціальний проект «Ми – це місто» від ВАТ «Запоріжсталь».

До почесної президії заходу увійшли: менеджер регіонального розвитку ВАТ «Запоріжсталь» Анатолій Пустоваров, віце-президент із вхідних стажувань AIESEC у Запоріжжі Христина Рудоман, голова НТСА ЗНУ Ксенія Мяснянкіна та лідер суспільної молодіжної організації «Актив – Z» Михайло Федоров. Серед учасників «Ecoconference» були не лише студенти біологічного факультету нашого вишу і волонтери AIESEC, які вже другий місяць перебувають в Запоріжжі в рамках проекту «Green Rush», але й учні гімназії №11 та загальноосвітньої школи №79.
Спікерами заходу виступили аспірантка біологічного факультету ЗНУ Христина Крупей і начальник групи моніторингу промислових відходів ВАТ «Запоріжсталь» Роман Кирьянов.
Христина окреслила екологічні проблеми, характерні для нашого регіону, та запропонувала деякі можливі шляхи їх вирішення. Пан Кирьянов, у свою чергу, розповів, скільки коштів вкладає ВАТ «Запоріжсталь» у зниження негативного впливу на навколишнє середовище викидів промислового гіганта. Присутніх на заході зацікавили наведені цифри, доповідачам поставили низку запитань.
Також перед аудиторією виступили волонтери AIESEC Кароліна Пессона (Бразилія), Анна Біро (Угорщина) й Анісса Сарі (Індонезія). Вони розповіли про сучасний екологічний стан у своїх країнах, а також про те, яким чином небайдужа молодь у різних країнах може позитивно впливати на вирішення екологічних проблем. Відповідаючи на запитання, у чому вони вбачають свою місію, волонтери відповіли, що хочуть змінити щось у навколишньому світі. Так, Кароліна Пессона зазначила, що вони вже побували з візитами у запорізьких школах та вишах, де провели зустрічі зі студентською та учнівською молоддю. «Якщо я зможу донести хоч до одного школяра чи студента, що кожен із нас може щось змінити в цьому світі, я вважатиму свою місію виконаною», - зазначила вона.
Також під час заходу відбулася презентація соціальної програми «Ми - це місто», організатором якої є ВАТ «Запоріжсталь», на кращий соціальний проект, спрямований на позитивні зміни в нашому місті в різних сферах, у тому числі – і в екологічній. Анатолій Пустоваров закликав присутніх взяти участь у цьому проекті. А лідер «Актив – Z» Михайло Федоров запросив студентів та учнів взяти участь у заході з благоустрою нашого міста, запланованого молодіжним активом на 20 квітня.
На завершення «Ecoconference» її учасників розбили на команди, які мали підготувати власні проекти, направлені на покращення екологічної ситуації у нашому місті. Учасники команди, чий проект визнали найкращим, отримала нагороду – сертифікат на 50% знижку на програму обміну, яку представляє в Запоріжжі організація AIESEC. При цьому представниця цієї організації Христина Рудоман більше розповіла про завдання і цілі програм міжнародного обміну й волонтерських рухів.
На завершення гості заходу – викладачі й учні шкіл Запоріжжя - подякували організаторам за цікаву конференцію. Ті, у свою чергу, висловили сподівання, що виконали поставлену перед собою мету: донести до молоді інформацію про екологічну ситуацію, що склалася в нашому місті, а також залучити їх до участі в заходах, спрямованих на покращення стану навколишнього середовища.

Таміла Тарасенко