Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася конференція з актуальних проблем розвитку та відродження національної традиції фізичної культури

08.04.2013 09:47 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

5 квітня у стінах Запорізького національного університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку та відродження національної традиції фізичної культури. Звичаєве право: від минулого до сьогодення». Організаторами заходу виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Управління внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізький національний університет, ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас».

Ведучим заходу виступив президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас», викладач кафедри теорії та методики фізичної культури і туризму ЗНУ Олександр Притула.
Право відкрити конференцію було надано першому проректору ЗНУ, доценту, кандидату юридичних наук Олександру Бондарю.
Із привітальним словом до присутніх звернулася заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації Любов Ярова. Вона побажала учасникам конференції плідної роботи та успіху у майбутніх наукових дослідженнях. Також на захід завітали декан юридичного факультету ЗНУ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Тетяна Коломоєць, доктор юридичних наук, професор, голова ГО «Об’єднання вчених в Запорізькій області» Сергій Петков, доктор філософських наук, директор інформаційно-аналітичного центру КПУ, перший заступник голови ГО «Запорізький вектор» Володимир Глазунов, а також кандидат історичних наук, доцент кафедри історії і теорії держави та права юридичного факультету ЗНУ Анжела Середа.
Під час конференції перший проректор ЗНУ Олександр Бондар і президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула привітали переможців конкурсу студентських робіт на тему «Звичаєве право» - Аліну Черепанову, Юлію Чернову, Віталія Зуєва, Анжелу Кісіль, Вікторію Сітало, Аліну Шейн та Юлію Шемелініну. Конкурс був проведений на базі юридичного факультету ЗНУ.
Під час пленарного засідання свої доповіді представили: доктор медичних наук, завідувач кафедрою фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я Запорізького державного медичного університету, професор Євген Михайлюк, віце-президент «Української поліцейської автомобільної корпорації», кандидат психологічних наук, доцент Борис Шаповалов, а також студенти юридичного факультету ЗНУ Наталія Гажемон, Микита Жуков та Юлія Чернова.
Одразу після пленарного засідання розпочалася робота секції «Актуальні проблеми розвитку та відродження національних традицій фізичної культури». Під час секційного засідання студенти представили свої доповіді. Основними тематичними напрямками студентських робіт стали національні види бойових мистецтв, історико-культурні аспекти традиції національної фізичної культури, оздоровчо-профілактичні та лікувальні складові національної фізичної культури, звичаєве право в контексті національної фізичної культури, а також основні засади звичаєвого права (історія та сучасність).

Олена Ярошенко