Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндської Республіки в Україні Ар'я Макконен завітала до нашого університету

08.04.2013 16:39 Міжнародна робота співпраця лекція

До Запорізького національного університету з робочим візитом завітала Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндської Республіки в Україні Ар'я Інкері Макконен у супроводі працівників Посольства і представників бізнесових кіл своєї країни. Під час зустрічі пані Макконен із керівництвом нашого вишу йшлося про можливі перспективи подальшої співпраці. Також вона провела відкриту лекцію щодо місця Фінляндії в Євросоюзі для студентів ЗНУ.

Промисловий потенціал Запорізького регіону викликає чималий інтерес у потенційних інвесторів із Фінляндської Республіки. Так, зокрема компанія «Konecranes» стала головним інвестором ВАТ «Запоріжкран».
Саме тому серед вищих навчальних закладів нашої області представників Фінляндії найбільше цікавлять ті, які готують фахівців із технічних спеціальностей. Однак, і в нашому університеті в рамках програми «Erasmus» діє договір про співпрацю із Університетом м. Оулу (Фінляндія). Фінів цікавить, найперше, співробітництво з економічним і біологічним факультетами нашого вишу.
Під час зустрічі з почесними гостями ЗНУ ректор нашого вишу, професор Микола Фролов ознайомив їх із науковим потенціалом нашого університету та географією його міжнародної діяльності. Розповідь викликала зацікавлення у пані Макконен. Також під час спілкування з керівництвом нашого навчального закладу від представників компанії «Konecranes» надійшла пропозиція щодо укладання договору, за яким студенти напряму підготовки «Бухгалтерський облік і аудит» зможуть проходити стажування на базі ВАТ «Запоріжкран».
На завершення зустрічі ректор Микола Фролов подарував пані Макконен на згадку Ювілейну книгу ЗНУ й альбом із краєвидами Хортиці. У свою чергу, гостя подарувала Миколі Олександровичу набір книг.
Також Посол Фінляндської Республіки Ар'я Макконен зустрілася зі студентами економічного, історичного, юридичного, біологічного факультетів, факультету менеджменту і факультету іноземної філології. Вона провела відкриту лекцію, присвячену місцю Фінляндії в Євросоюзі.
Представляючи почесну гостю нашого вишу аудиторії, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар висловив сподівання, що така зустріч буде корисною для студентів, адже вони як представники молоді відкриті для всього нового і спрямовані до євроспільноти.
На початку лекції пані Посол відзначила, що під час поїздок до України завжди намагається відвідувати університети і спілкуватися зі студентською молоддю, вбачаючи у ній майбутнє нашої країни.
Ар'я Макконен розповіла про ставлення Фінляндії до інших країн – членів Євросоюзу, про те, що дало цій країні членство в ЄС, як у цій державі борються з кризою тощо. Потім вона запропонувала студентам ставити запитання стосовно тем, які їх цікавлять.
Представники різних факультетів продемонстрували гарний рівень володіння англійською мовою. Вони хотіли дізнатися про проблеми освітньої галузі у Фінляндії, а також про те, як, на думку пані Макконен, можна позбутися корупції в Україні, чому Фінляндія не є членом НАТО і чи має Україна прагнути увійти до цього альянсу тощо.
Зокрема у гості поцікавилися, чи вигідно для Європейського союзу входження до нього України та чим саме? На це вона відповіла, що членство України у ЄС, безумовно, зробить цю співдружність країн ще міцнішою. Також вона зазначила, що Україна – молода, інноваційна країна порівняно з багатьма європейськими державами, середній вік мешканців яких невпинно зростає. Тож українська молодь може призупинити «старіння» Європи, надавши їй новий поштовх для розвитку.
Насамкінець свого візиту Ар'я Макконен висловила задоволення від зустрічі зі студентами ЗНУ, відзначивши, що молоді люди виявили справжнє зацікавлення і поставили питання стосовно актуальних тем. Тож пані Макконен переконана, що саме така небайдужа молодь зможе забезпечити чудове майбутнє Україні.

Таміла Тарасенко