Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених відбулася на біологічному факультеті ЗНУ

28.05.2013 10:36 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет конференція

25 травня на базі біологічного факультету ЗНУ відбулася вже третя Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук». Організаторами конференції цього року виступили Запорізький національний університет, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Запорізький державний медичний університет та Національний заповідник «Хортиця».

У конференції взяли участь представники вищих навчальних закладів із усіх регіонів України:
1. Запорізького національного університету;
2. Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля;
3. Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки;
4. Сумського національного аграрного університету;
5. Донецького національного університету;
6. Інституту олійних культур НААНУ (м. Запоріжжя);
7. Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
8. Національного медичного університету імені О. О. Богомольця;
9. Національного технічного університету («Київський політехнічний інститут»);
10. Дніпропетровського університету «Інститут фармакології та токсикології НАМН України»;
11. Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України;
12. Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара;
13. Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка;
14. Криворізького державного педагогічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет»;
15. Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка;
16. Запорізького державного медичного університету;
17. Херсонського державного університету;
18. Таврійського державного агротехнологічного університету;
На учасників конференції чекала офіційне відкриття та святкова концертна програма, підготовлена активістами студентської ради біологічного факультету ЗНУ.
Із привітальним словом до учасників звернувся проректор з наукової роботи ЗНУ, д. техн. н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Віктор Грищак та декан біологічного факультету ЗНУ, д. фарм. н., профессор Людмила Омельянчик. До щирих побажань приєдналася також ведуча заходу, заступник голови наукового товариства студентів та аспірантів біологічного факультету Олена Попазова. Вона подякувала адміністрації нашого вишу, декану біологічного факультету Людмилі Омельянчик за підтримку молоді у всіх їх починаннях та за можливість проводити заходи такого рівня.
На відкриття конференції завітала Катерина Акула - голова громадської ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради для висвітлення реалізації проекту «Еколайт», який вперше серед ВНЗ м. Запоріжжя стартував саме на біологічному факультеті ЗНУ. Також вона відзначила переможців цього конкурсу. Ними стали студентки 3 курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» Анастасія Скокова, Анастасія Кобиляцька та Катерина Плотнікова. Студентки отримали корисні призи – дискові накопичувачі інформації з оригінальним дизайном. Крім того, за активну участь у цьому та інших екологічних проектах біологічному факультету, РННВЦ «Екологія» був подарований мультифункціональний пристрій для друку та ксерокопіювання документації.
Плідна наукова діяльність на сьогодні є неможливою без обміну науковими здобутками різних наукових шкіл. Такий обмін науковою інформацією може реалізуватися через участь у конференціях, наукових конкурсах, олімпіадах, програмах обміну студентами між ВНЗ, стажуваннях, грантових дослідженнях. Для самореалізації у грантових програмах учасникам конференції на пленарному засіданні була запропонована доповідь заступника декана біологічного факультету з міжнародної роботи Наталії Рубцової на тему «Наукова кар’єра: пошук позабюджетного фінансування».
98 учасників конференції (студенти, аспіранти, молоді вчені, запрошені) працювали у 6 секціях:
- «Генетика та селекція рослин. Прикладна ботаніка та фізіологія рослин. Ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво»;
- «Хімія»;
- «Природокористування та охорона навколишнього середовища. Ентомологія»;
- «Імунологія та біохімія»;
- «Фізіологія та екологія людини»;
- «Зоологія та екологія тварин».
За результатами роботи секцій при підведенні підсумків конференції декан біологічного факультету ЗНУ Людмила Омельянчик подякувала всім за плідну працю, високий рівень наукових розробок, представлених на заході, побажала наснаги у подальшій роботі та вручила грамоти 11 учасникам, які були рекомендовані на відзначення у кожній із секцій.
Учасники наукової конференції з інших міст України мали можливість не тільки доповісти про результати своєї роботи, але й відпочити, отримати приємні враження про наш Запорізький край, відвідати зоологічний музей ЗНУ та цікаві екскурсії - на річковому трамвайчику навколо о. Хортиця, пройти «Дорогою на Січ» та оглянути експонати музею Запорізького козацтва на славетному о. Хортиця.
Участь у таких конференціях дає можливість не лише презентувати свої наукові дослідження, над якими більшість із учасників Конференції працює не перший рік, але й познайомитися з однодумцями, дізнатися багато нового та цікавого.

Біологічний факультет