Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався семінар-тренінг у рамках всеукраїнського проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками»

10.02.2014 12:40 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології відділ виховної роботи семінар тренінг

10 лютого на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету розпочав свою роботу дводенний семінар-тренінг «Планування діяльності ініціативи «Університет – заклад, дружній до молоді»».

Захід проходить у рамках загальноукраїнського проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками вищих навчальних закладів», організованого Сумським державним університетом за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства соціальної політики України на кошти Європейського Союзу. Від Запорізького національного університету співорганізаторами заходу стали факультет соціальної педагогіки та психології та відділ виховної роботи.
У роботі семінару взяли участь почесні гості нашого вишу: начальник відділу у справах сім’ї та дітей Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Ольга Дроздова, начальник відділу по роботі з молоддю і сім’єю та позашкільної виховної роботи департаменту освіти і науки, молоді та спорту міської ради Ігор Філіпенко, а також представники адміністрації ЗНУ – перший проректор Олександр Бондар, помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко та начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко. Також серед учасників заходу, окрім співробітників Запорізького національного університету, були представники адміністрації і профспілкових комітетів, координатори позааудиторної роботи зі студентами, куратори академічних груп Запорізького національного технічного університету, Класичного приватного університету й Запорізької державної інженерної академії.
Як зазначила під час офіційного відкриття семінару голова Координаційного центру гуманітарної політики Сумського державного університету, завідувач кафедри філософії, політології та інноваційних соціальних технології СумДУ, менеджер проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками вищих навчальних закладів» Ніна Світайло, у планах організаторів проекту – до кінця 2015 року залучити до його реалізації представників ВНЗ з усіх областей України.
Запорізький національний університет – перший виш, на базі якого проходить подібний семінар-тренінг, тож у майбутньому саме ЗНУ стане координатором проекту на рівні області. Ніна Дмитрівна подякувала співробітникам нашого вишу не лише за активну підтримку ініціативи проведення тренінгу, але й за високий рівень організації заходу.
Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар у своєму привітальному слові наголосив, що вищі навчальні заклади як соціальні інститути мають не лише забезпечувати високий рівень знань своїм студентам, але й дбати про вирішення важливих суспільних проблем. Великого значення забезпеченню можливості для студентів поєднувати сімейне життя і продуктивне навчання надає й адміністрація нашого вишу. Олександр Григорович також висловив сподівання, що під час проведення семінару його учасники зможуть знайти шляхи вирішення важливих соціальних питань.
Декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко зазначила, що у ЗНУ намагаються всебічно сприяти молодим сім’ям на рівні як адміністрації вишу, так і в деканатах. У нашому виші дбають, аби студенти мали змогу вдало поєднувати здобуття якісної вищої освіту і створення сімей, народження дітей, аби вони могли ростити нове покоління здорових, амбітних і щасливих українців. Можливими шляхами поєднання професійної і сімейної діяльності для студентів ЗНУ є більш широке запровадження дистанційного навчання, гнучких графіків здобуття освіти, відкритий доступ до електронної бібліотеки тощо.
Модератором заходу від ЗНУ виступила доцент факультету соціальної педагогіки та психології Тетяна Голованова. Після завершення урочистого відкриття семінару Тетяна Петрівна розділила учасників тренінгу на групи. Представники Сумського державного університету – менеджер проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками вищих навчальних закладів» Ніна Світайло, експерт із гендерних питань цього проекту Андріана Костенко, його координатор Юлія Савельєва та його психолог Людмила Колісник – організували роботу тренінгу у форматі презентацій, міні-лекцій, кейсів та дискусій. Усі учасники груп взяли активну участь у комплексному обговоренні проблем, пов’язаних із реалізацією ініціативи «Університет, дружній до молоді».
При цьому вони розглянули такі питання, як актуальність і значимість університетської політики доброзичливості до сім’ї та знайомство з основними складовими вказаної ініціативи. Особливу увагу присутні на семінарі приділили аналізу та відпрацюванню методів роботи із впровадження у життя політики дружності до молоді у вишах.
Під час другого дня роботи семінару-тренінгу координатори проекту будуть спілкуватися із представниками студентського самоврядування і студентами. Зокрема, завтра під час семінару йтиметься про досвід «Центру підтримки сім’ї», який діє на базі Сумського державного університету, а також про гармонію професійного і сімейного життя як запоруку життєвого успіху для студентів.

Таміла Тарасенко