Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

КАНКРИН Іван Вікторович

Славетні запоріжці / Всi персоналії / КАНКРИН Іван Вікторович

(1855, с. Веселянка Олександрівського повіту Катеринославської губ. – ?, с. Веселянка Олександрівського повіту Катеринославської губ.) – граф, сенатор, власник маєтку в с. Веселянка Олександрівського повіту Катеринославської губ. Навчався на юридичному факультеті Київського ун-ту, не завершив. Вступив до лейб-гвардії Кінного полку. 1877–1878 – учасник російсько-турецької війни. 1878–1881 – служба в Кінній гвардії. З 1881 – проживав у маєтку. 1884 – обраний гласним Олександрівського повітового земства, попечитель Григорівської та Комишуваської шкіл, здійснював контроль за навчанням дітей. 1886– 1904 – предводитель дворянства Олександрівського та Мелітопольського повітів, незмінний голова зборів земства. 1888 – обраний мировим суддею Олександрівського повіту. Ініціатор створення та попечитель Олександрівського механіко-технічного училища (нині – Запорізький національний технічний ун-т), виділив понад одну тисячу рублів на його будівництво. 1901 –обраний головою попечительної ради училища. 1901 – побудував у маєтку «Веселе» винокурні та ректифікаційні заводи. З 1899 – сенатор, 1900 – камер-юнкер, статський радник Державної канцелярії, губернатор Молдавії. 1911 – шталмейстер Двору (придворний чин 3-го класу у Табелі про ранги). У маєтку мешкав тільки влітку, восени повертався до С-Петербургу. За власні кошти побудував у с. Веселянка земську лікарню, школу. Нагороджений орденами Св. Володимира ІV та ІІІ ст., Св. Анни, Станіслава ІІ ст.

О.О. Ігнатуша