Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

НАТАПОВ Борис Соломонович

Славетні запоріжці / Всi персоналії / НАТАПОВ Борис Соломонович

(09.12.1910, м. Олександрівськ Катеринославської губ. – 15.04.1993, м. Запоріжжя) – доктор технічних наук (1966), професор (1967), заслужений діяч вищої школи України (1980). У 1933 закінчив Ін-т сільгоспмашинобудування у м. Запоріжжі, інженер з холодної обробки металів різанням. У 1944 організував кафедру металознавства та технології металів Запорізького автомеханічного ін-ту. Започаткував науково-дослідну роботу на заводах Запорізького промислового комплексу. 1944 – кандидат технічних наук. Сфера наукових досліджень – роботи з теплостійких цементованих та неіржавіючих феритних сталей, жароміцних корозостійких стопів та металевих композиційних матеріалів. Автор трьох підручників з термічної обробки металів, 120 наукових праць, 15 авторських свідоцтв. Нагороджений орденом «Знак Пошани» (1944) та медалями.

Г.Л.Кладова, О.П.Сарнацький