Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

РЕКУБРАЦЬКИЙ Анатолій Захарович

Славетні запоріжці / Всi персоналії / РЕКУБРАЦЬКИЙ Анатолій Захарович

(21.11.1945, с. Зеленопілля Розівського р-ну Запорізької обл.) – поет, журналіст, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. Дитячі та юнацькі роки пройшли в селищі Комиш-Зоря Куйбишевського р-ну Запорізької обл. По закінченню школи навчався на філологічному факультеті Запорізького державного педагогічного ін-ту. З третього курсу призваний до лав армії, служив у льотних та ракетних військах з 1964 по 1967, потім – знову навчання, а далі – робота журналіста. Працював у газеті «Комсомолець Запоріжжя», власним кореспондентом газети «Правда України» по Запорізькій обл., а до виходу на пенсію – політичним оглядачем «Запорізької правди». Як поет виступає з 1953. Його твори друкувались у часописах «Дніпро», «Прапор», «Донбас», «Київ» та ін. У 1975 поет брав участь у Всесоюзній нараді молодих письменників, де про його твори схвально відгукувалися Д.Білоус, Р.Козакова, А.Малишко, Р.Рождественський, Б.Олійник... Того ж року вийшла перша поетична збірка Р. «Сурми». Є автором поетичних збірок «Поверни мені той листопад...» (1994), «Наснись мені...» (1995), збірки оповідань «Не судилося...» (1996), фантастичної повісті «Феєрверк» (1997), гумористичної повісті «Апельсини з дірками» (2000). 2004 року побачив світ двотомник вибраних творів Р. «Не догорить свіча по Україні. Твори, вибрані майстрами» (Том І – поезія) та «Боли мені, Вкраїнонько, боли …» (Том 2 – проза). Твори Р. перекладені англійською, німецькою, болгарською, польською, російською, білоруською, грузинською, вірменською, башкирською, азербайджанською, хакаською та калмицькою мовами. Р. – лауреат обласної літературної премії ім. М. Нагнибіди (за збірку поезій «Люди моєї пам’яті»), народного фестивалю «Золотий лелека» (інсценізація поеми «Монолог з постаменту», п’ятиразовий лауреат фестивалю гумору і сатири «Весела Січ».

Літ.: Письменники Запорізького краю. – Запоріжжя, 2002. – С.252-258; А. Рекубрацький – Евклід запорізької поезії // Запороз. Січ .– 1996. – 19 лип.; Лютий Г. «Доки буде жити дух наш запорозький, доти Україна буде в світі жить!» // Не догорить свіча по Україні. Твори, вибрані майстрами. Том І . – Запоріжжя, 2004. – С.9-18.

О.О. Стадніченко