Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

ТУРІЯНСЬКА Оксана Іванівна

Славетні запоріжці / Всi персоналії / ТУРІЯНСЬКА Оксана Іванівна

(2.02.1966, м. Запоріжжя) – актриса, заслужена артистка України (2001). У 1988 закінчила акторський факультет Харківського ін-ту мистецтв. З 1988 – актриса Запорізького обласного українського музично-драматичного театру. Ролі: Офелія – «Гамлет» В. Шекспіра, Марта-Ізабелла – «Дерева помирають стоячи» А. Касони, Анна – «Украдене щастя» І. Франка, Ніна – «Маскарад» М. Лермонтова, Ліда – «Шлюб за оголошенням» В. Канівця, Лялька – «Інтердівчинка» В. Куніна, Сюзон – «Вісім люблячих жінок» Р. Тома, Мотря – «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого, Варя – «Діти Арбату» А. Рибакова, Автор – «У катакомбах» Лесі Українки, Адела – «Дім Бернарди Альби» Г. Лорки, Оксана – «Ніч, чарівна ніч…» за М. Гоголем та ін. Знялась у фільмі В. Мазура «Операція Контракт» (1995, «Укртелефільм»). Лауреат першої премії «Надія Січеславни» (1996), дипломант конкурсу читців фестивалю «Лесина осінь» (1997), лауреат ІV міжнародного фестивалю «Добрий театр» (1998).

Н.В. Горбач