Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукове товариство студентів та аспірантів ЗНУ знаходить нових партнерів

Наукове товариство студентів та аспірантів ЗНУ знаходить нових партнерів

16.03.2011 11:03

Одним зі стратегічних напрямків діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів нашого університету є налагодження зв’язків із науковими товариствами інших ВНЗ України. Так, нещодавно відбулася зустріч голови НТСА ЗНУ Світлани Сириці з головою Студентського наукового товариства Запорізької державної інженерної академії Юлією Калюжною.

Голови наукових товариств зустрілися заради обміну досвідом та обговорення перспектив подальшої співпраці між нашими науковими товариствами. Вони дійшли висновку, що необхідно обов’язково продовжувати співпрацю та проводити спільні заходи.
Студентське наукове товариство ЗДІА існує лише з вересня 2010 року. Воно має трохи відмінну від нашого НТСА структуру: голови СНТ факультетів є одночасно членами правління товариства, тоді як голови факультетів НТСА ЗНУ є членами Координаційної ради НТСА ЗНУ. Членами Правління товариства у ЗНУ є голова НТСА, три її заступники та секретар.
Така відмінність, можливо, пояснюється вдвічі меншою кількістю факультетів в ЗДІА (6 факультетів) порівняно із ЗНУ (13 факультетів). Але така структура СНТ не є остаточною, активісти товариства ЗДІА розглядають ще й можливість створення студентських гуртків як складових наукового товариства.
Подібна практика є і в нас: у ЗНУ діє понад 80 студентських наукових проблемних гуртків. Наше наукове товариство тривалий час працювало над вдосконаленням своєї структури, пройшовши етапи від Наукового студентського товариства до Наукового товариства студентів та аспірантів. При цьому його члени намагаються оптимізувати свою роботу та залучити до структури товариства якнайбільше студентів й аспірантів.
Особливу цікавість із боку наших колег із Запорізької державної інженерної академії викликав Інформаційний бюлетень НТСА «Молодий науковець» (який, до речі, налічує вже 92 випуски!) і група інформаційної розсилки, членами якої стала 341 людина. А також - IV науково-практична конференція студентів і молодих учених «Молода наука-2011», до участі в якій були запрошені і представники Академії. Сириця Світлана також розповіла колегам про заходи, які відбуватимуться в нашому університету в рамках Фестивалю науки з 12 квітня по 19 травня.
У свою чергу Юлія Калюжна запросила представників ЗНУ 20-21 травня взяти участь у традиційній Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Студентське самоврядування: досвід, проблеми, перспективи розвитку», адже назва однієї з секції конференції: «Студентське наукове товариство – одна з форм студентського самоврядування». Ми сподіваємося взяти участь в цьому заході та поділитися власними напрацюванням в даній галузі, адже цього року НТСА ЗНУ святкуватиме п’ятиріччя своєї діяльності.

Голова НТСА ЗНУ
Світлана Сириця