Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ Фестиваль науки стартував відкриттям конференції «Молода наука-2011»

У ЗНУ Фестиваль науки стартував відкриттям конференції «Молода наука-2011»

13.04.2011 10:32

У Запорізькому національному університеті відбулося урочисте відкриття IV університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука-2011». Цьогорічне зібрання молодих вчених ЗНУ – особливе, адже воно присвячене 5-річчю діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів нашого вишу. Саме цим заходом в Запорізькому національному розпочався V Всеукраїнський Фестиваль науки.

У свої привітальній промові в.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар відзначив, що це – не випадковий збіг. Студенти й аспіранти, які активно займаються наукою – не лише майбутнє, але й сьогодення нашого вишу. Кількість грамот, виборених ними найрізноманітніших наукових змаганнях, конкурсах та олімпіадах, переконливо свідчить, що у науковому відношенні наш ВНЗ міцно стоїть на ногах. Також Олександр Григорович закликав присутніх пам’ятати, що, займаючись наукою, вони не лише здобувають нові знання, але й формуються як особистості, навчаються виявляти повагу до думки опонента тощо. «Я хотів би подякувати науковим керівникам і самим студентам, - додав він. – Адже саме ініціатива знизу, помножена на натхненну працю наукових керівників, і сприяє таким чудовим результатами».
Оскільки Фестиваль науки в ЗНУ розпочався 12 квітня – у День космонавтики, проректор з наукової роботи Віктор Грищак виступив із доповіддю «Сергій Корольов та епохальні події людської цивілізації». Він звернув увагу на знакові події біографії видатного авіа- та ракетоконструктора. А завдяки відеопрезентації, що супроводжувала його розповідь, аудиторія змогла наочно прослідкувати, як Сергій Корольов поступово наближався до своїх найвідоміших звершень.
Голова Наукового товариств студентів та аспірантів ЗНУ Світлана Сириця у своєму виступі підбила підсумки п’ятирічної діяльності цієї організації молодих науковців. Світлана, зокрема, зазначила, що «це Товариство створено студентами і для студентів». Саме тому воно намагається всіляко сприяти розкриттю наукових талантів студентства, шукає нові шляхи розвитку, постійно оновлюється.
Створене як Студентське наукове товариство, свого часу воно реорганізувалося в Наукове товариство студентів та аспірантів. Саме завдяки злагодженій роботів всіх його членів, щороку НТСА проводить все більшу кількість різноманітних заходів, шукає нові можливості співпраці із подібним організаціями в інших вишах.
Світлана відзначила, що, на жаль, в українських ВНЗ діє не так багато подібних організацій. Поки ще не вдається на практиці об’єднати студентів й аспірантів на загальнодержавному рівні. Однак, уже створена Молодіжна наукова рада при ЗОДА, що має на меті згуртування студентів-науковців запорізького регіону.
Нагадаємо, що підсумки «Молодої науки-2011» її організатори підіб’ють 28 квітня. А от Фестиваль науки в нашому університеті – різнорівневі конференції, засідання круглих столів, тощо – триватиме до 19 травня.

Катерина Гопенко