Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

У ЗНУ відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

13.04.2011 14:06 Все Факультети Математичний

9 квітня відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у Запорізькій області на базі Запорізького національного університету. Олімпіаду такого рівня наш виш приймав вперше. В І етапі взяли участь усі бажаючі команди кожного ВНЗ, без будь-якого попереднього відбору, а як учасники та переможці університетських олімпіад. Напередодні олімпіади було проведено два тренування, для того щоб учасники змогли ознаоймитись з системою проведення змагань.

В олімпіаді взяли участь 17 команд з Запоріжжя і області - це студенти з Мелітопольського державного педагогічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету, Бердянського державного педагогічного університету. А також команди з самого міста - з КПУ, ЗДІА, ЗНТУ, ЗІЕІТ та ЗНУ.
Олімпіада тривала 5 годин і проводилася з використанням он-лайн системи проведення олімпіад «ejudge». Перевірка розв’язання здійснюється автоматично за тією ж системою. В кожній команді було по три учасника, а для вирішення завдань було надано 15 задач різного рівня складності. При розв’язанні учасникам заборонялось користуватись, словниками, довідниками та іншими допоміжними засобами. За проведеням олімпіади слідкували наглядачі. Це студенти 1-3 курсів математичного факультету, які вирішили надати свою допомогу. До речі, хочеться відзначити, що компанія «IBM» та «PRIMA development group» є головними спосорами олімпіади і надають свою підтримку на час її проведення.
За словами секретаря олімпіади Наталії Кеберле, метою проведення олімпіади такого рівня, є створення умов для формування та підготовки університетських команд для участі у командній студентській першості світу з програмування ACM-ICIC. Також участь у такому змаганні надає багато переваг студентам з пошуку роботи.
Кращі команди Запорізької області отримають право участі у ІІ етапі Олімпіади (1/4 фіналу першості світу).
Бажаємо успіхів запорізьким командам і сподіваємося на найкращий результат.

Юлія Михайлик