Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Профорієнтаційна зустріч викладачів університету зі старшокласниками Кам’янсько-Дніпровського району

Профорієнтаційна зустріч викладачів університету зі старшокласниками Кам’янсько-Дніпровського району

29.04.2011 10:51

Тільки-но закінчились світлі свята Великодня. З цим святом і привітали старшокласників Кам’янсько-Дніпровського району викладачі Запорізького національного університету. Окрім того, ще й розповіли багато цікавого та корисного, бо хоча і добігає кінця шкільний навчальний рік і значна кількість профорієнтаційних заходів вже позаду, у абітурієнтів і сьогодні виникають питання, що потребують відповідей фахівців. Захід пройшов за ініціативи Запорізького національного університету та Кам’янсько-Дніпровського районного відділу освіти.

У ролі ведучої заходу виступила декан факультету довузівської підготовки ЗНУ, відповідальний секретар приймальної комісії Ірина Миколаївна Бакаленко. Вона розповіла про те, як зорієнтуватися, не загубитися серед розмаїття професій та безлічі навчальних закладів, які пропонують сьогодні свої освітні послуги. Чітко та послідовно Ірина Миколаївна розповіла майбутнім абітурієнтам про головні кроки, які вони повинні зробити найближчим часом. Окрім того, у своєму виступі Ірина Миколаївна зазначила, як буде організована приймальна кампанія цього року, які факультети найбільш престижні та користуються попитом з урахуванням вимог сьогодення, відзначила переваги здобуття вищої освіти саме у нашому університеті, розповіла про матеріально-технічну базу, науково-педагогічний потенціал.
Старшокласники отримали інформаційні буклети університету, спеціальний випуск газети для абітурієнтів та тестові зошити ЗНО-2010. Презентація факультетів Запорізького національного університету розпочалася з напрямів підготовки, особливостей навчання та перспективах працевлаштування студентів факультетів історичного, філологічного, математичного, фізичного виховання, соціології та управління та журналістики.
Декан фізичного факультету Анатолій Павлович Добрун звернув увагу на роль фізики у сучасному житті суспільства, особливо у розвитку енергозберігаючих технологій та альтернативних видів енергії. Він підкреслив, що випускники шкіл району мають можливість, отримавши вищу освіту на фізичному факультеті, працевлаштуватись на атомній станції м. Енергодар. Однією з переваг вступу на фізичний факультет Анатолій Павлович вважає велику кількість бюджетних місць та великий попит на фізиків.
Цікаво та емоційно виступив заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету менеджменту Андрій Олегович Кургузов . Поставивши аудиторії питання: «Чи любите Ви гроші?», - він швидко заволодів увагою аудиторії. А далі розповів, як та чому навчають на факультеті. Пообіцяв, що школярі під час навчання можуть «втратити» друзів, хобі, вільний час, але отримають навички заробляти гроші та легко знайдуть престижну роботу.
Доречним був виступ заступника декана з профорієнтаційної роботи Валерія Віталійовича Горбаня, адже усі присутні з дитинства працюють на присадибних ділянках, у парниках, вміють вирощувати сільськогосподарську продукцію. Проте виявляється, закінчивши біологічний факультет, можна отримати знання про більші врожаї, як вирощувати не тільки рослини, а й екзотичних метеликів, джмелів-опилювачів, займатись рибним господарством або ландшафтним дизайном, стати вченим-дослідником, екологом або вчителем.
Сучасна людина повинна знати закони, а отримати такі знання можна на юридичному факультеті. Про що й розповіла викладач факультету Цогік Мазманян, підкресливши значимість універсальності диплому юриста нашого університету та можливості подальшого працевлаштування.
Андрій Володимирович Линенко, представник економічного факультету звернув увагу школярів на нову спеціальність факультету – управління персоналом та економіка праці, що свідчить про динамічний розвиток економічного факультету. У зв’язку з інтеграцією України у Європейський економічний простір наряду з традиційними спеціальностями – фінанси та кредит, облік і аудит, економічна кібернетика – університетом готуються і фахівці з міжнародної економіки.
У Запорізькому національному є місце і абітурієнтам з творчими здібностями, які змалку мріяли про сцену та акторську славу. Про особливості навчання та підготовку таких кадрів у своєму виступі зазначила Наталія Олександрівна Мосол, викладач факультету соціальної педагогіки та психології. Не менш важливими на ринку праці є і фахівці з соціальної педагогіки та психології.
Молоді науковці факультету іноземної філології розповіли про переваги знання іноземних мов, їх роль у вирішенні світових глобальних проблем та економічній інтеграції. Завершили презентацію університету студенти цього факультету, які під гітару заспівали пісню англійською мовою, присвячену школярам Кам’янсько-Дніпровського району.
Профорієнтаційна робота була продовжена у Водянській середній загальноосвітній школі, де викладачі університету виступили перед старшокласниками.

Факультет довузівської підготовки