Присвячений він 66-ій річниці Великої Перемоги. Учасники — баскетбольні збірні ЗНУ, Запорізької державної інженерної академії, Сумського національного університету та Чернівецького торговельно-економічного інституту. Першими, хто змагався за звання кращої студентської команди, стали наша збірна та ЗДІА.
Відкриття турніру розпочалося з командної гри. Буквально з перших хвилин зустрічі спортсмени ЗНУ почали лідирувати. Шквал безпомилкових кидків підвищив їх рахунок наприкінці першої чверті рівно вдвічі порівняно з командою суперника (14:7). Така ситуація трималася протягом майже трьох чвертей зустрічі, незважаючи на деякі помилки та фоли.
Проте остання чверть різко змінила вектор гри. Наші гравці, що так активно розпочали, було видно, виснажилися за цей час. Відбулося декілька замін основного складу. Чи то нові гравці вчасно не розігралися, чи то команда суперників вирішила взяти реванш. Проте інженери сильно активізувалися. До того ж їм допомогли штрафні: рахунок швидко став зближуватись. Гра закінчилася перемогою баскетболістів ЗНУ – 94:66.
Коментуючи її наприкінці першої зустрічі, тренер нашої команди Віктор Горбуля зазначив:
- В останній чверті надали можливість пограти всім учасникам команди. Основний склад у цей час сидів на лаві. Тому було багато помилок. Загальними результатами гри ми задоволені, виключаючи деякі тактичні та технічні нюанси.
Кращими гравцями у цій зустрічі можна назвати Микиту Петухова, що зробив низку трьохочкових кидків, Антона Саєнко, Олександра Горбулю.
Після такої вдалої для наших спортсменів гри розпочалася урочиста частина. Учасників привітав виконуючий обв’язки ректора ЗНУ Олександр Бондар і побажав їм перемоги. Звичайно всі усвідомлюють, що переможницею стане лише одна команда, проте немає приводу засмучуватися: кожен з цього має свій зиск – всі спортсмени сильні, спритні, загартовані.
На відкритті присутні були також завідувач відділом аспірантури та докторантури Геннадій Васильчук, директор спортклубу ЗНУ Валерій Баранов, студенти вишів. Головний суддя змагань – арбітр національної категорії Петро Драган.
Хліб-сіль вручили студентки нашого вишу учасникам від організаторів заходу. Під звуки гімну України оголосили турнір відкритим і надали право капітанам команд покласти квіти до стели пам’яті загиблим викладачам та студентам університету під час Великої Вітчизняної війни.
Перед присутніми виступили колективи майстрів зі спортивної аеробіки (під керівництвом Бориса Кокарєва та Олени Черненко) та дитячий колектив зі спортивних танців. Пісню подарувала всім присутнім студентка філологічного факультету Юлія Данилюк. Спортивним маршем завершили свій урочистий вихід баскетбольні команди.
Після офіційної частини гру продовжили чернігівська та сумська збірні. Турнір триватиме ще два дні, після чого буде оголошений переможець.
Олена Хлистун

