Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили свято Перемоги урочистими мітингами

У ЗНУ відзначили свято Перемоги урочистими мітингами

06.05.2011 14:55

Вже традиційно у Запорізькому національному напередодні святкування Дня Перемоги колектив університету зібрався біля меморіалу викладачам, студентам та випускникам нашого вишу, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Пізніше на відзначення 66 річниці Перемоги відбувся районний урочистий мітинг біля пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу М. Яценка. Організаторами заходу стали Центр культурно-масової роботи ЗНУ та Жовтнева районна адміністрація. Мітинг зібрав ветеранів, представників громадських організацій та установ, вищих навчальних закладів і шкіл міста.

6 травня представники ректорату, декани факультетів, викладачі, співробітники та студенти завітали на мітинг, організований ЗНУ. Вони зібралися біля стели поблизу спортивного корпусу, щоб привітати ветеранів зі 66-річчям Перемоги та вшанувати пам'ять загиблих під час Великої Вітчизняної війни.
Зі словами привітання до усіх присутніх на заході звернувся в.о. ректора Запорізького національного університету Олександр Бондар. Він нагадав студентам та почесним гостям заходу – ветеранам та працівникам тилу – співробітникам ЗНУ - історію нашого вишу під час Другої світової війни та привітав зі святом Перемоги: «Війна розділила життя усієї країни, і нашого вишу у тому числі, на два етапи: до- і післявоєнні роки. Запорізький державний педагогічний інститут одним з перших піднявся на боротьбу з ворогом. Завдяки вам він відбудовувався, розквітав у післявоєнні роки. Спогади про ті героїчні дні назавжди залишаться з нами і наші діти будуть пам’ятати це свято Перемоги завжди». Олександр Григорович подякував ветеранам за те, що завдяки їхній мужності та сміливості сучасна молодь та викладачі мають змогу працювати та вчитися у Запорізькому національному університеті.
Також привітав усіх із визначною датою голова студентської ради університету Андрій Бондаренко, який зазначив, що студенти згадують про ветеранів не тільки напередодні 9 травня, а пам’ятають про їх героїзм та відвагу завжди. Андрій подякував та вклонився присутнім ветеранам за щастя свободи та миру, яке вони вибороли 66 років тому.
Привітали присутніх піснями воєнних років студент факультету фізичного виховання Іван Красніков та керівник вокальної студії «Кантилена» Наталя Пиріг.
Присутні вшанували пам’ять загиблих під час Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання та урочистим покладанням квітів до меморіалу.
Після святкового мітингу, влаштованого Центром культурно-масової роботи ЗНУ керівництво вишу відвідало урочистий захід, організований Жовтневою районною адміністрацією біля пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу М. Яценка.
Із щирими словами до усіх, кому ми завдячуємо Перемогою, звернувся голова Жовтневої районної адміністрації Костянтин Вайтанник.
Висловив свої почуття з приводу знаменної дати та подякував присутнім ветеранам за славетні подвиги та героїчну боротьбу з окупантами міський голова Олександр Сін.
Почесна місія поздоровити від імені студентської молоді зі святом усіх присутніх випала голові студентської ради ЗНУ Андрію Бондаренко.
Пам'ять загиблих під час Другої світової війни вшанували хвилиною мовчання. Мітинг завершився покладанням квітів до пам’ятника.

Марія Соболевська