Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майстер-класи для вчителів від біологів ЗНУ

Майстер-класи для вчителів від біологів ЗНУ

25.05.2011 15:56 Все Факультети Біологічний

Сьогодні на біологічному факультеті ЗНУ проходять майстер-класи для вчителів хімії та біології. Такі заходи другий рік поспіль організовує наш університет разом із Запорізькою обласною академією післядипломної педагогічної освіти.

Біологічний факультет сьогодні відвідали 33 викладача з міських та сільських шкіл Запорізької області. Метою зустрічі стали два основні питання: ознайомити викладачів-предметників з останніми досягненнями науки та проведення профорієнтаційної роботи.
З напрямками профорієнтаційної роботи, що ведеться в університеті, присутніх ознайомила декан факультету Людмила Омельянчик. Вона також розповіла про роботу з прекурсорами (психотропними речовинами) та про те, як отримати ліцензію на роботу з ними для підвищення якості підготовки учнів на уроках хімії. Доцент кафедри хімії, кандидат хімічних наук Ніна Синяєва прочитала лекцію «Сучасні методи дослідження в хімії». Вона ознайомила вчителів з науковими досягненнями останніх років та новітніми методиками.
Далі гості розділилися на дві групи, кожна з яких по черзі відвідувала практичні заняття з різних напрямків. Поки лектор Ніна Петрівна знайомила вчителів щодо методів роботи з новітнім лабораторним обладнанням на практичному занятті, інша група опановувала синтетичну теорію еволюції, яку представив доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Корж. На підтвердження теорії природного відбору присутні взяли участь у діловій науковій грі, де вони мали змогу стати «хижаками», що поглинають насіння. Такі наочні тренінги викладачам дуже сподобалися, вони уважно сприймали кожне слово наших наукових співробітників і самі активно співпрацювали. Щоб потім донести набутий досвід до своїх учнів, а разом з тим й пожвавити урок: краще один раз побачити… як-то кажуть.
Вчитель біології та хімії з вільнянської школи №1 Ольга Брус каже:
- Технології, з якими ми тут познайомилися, можна вдало використовувати на уроках (як от аналітичну хімію), для роботи з дітьми в групах, для вивчення генетики або у позакласній роботі. Такі тренінги підвищують освітянський рівень вчителя.
Окрім того, гості відвідали наукові лабораторії факультету та ознайомилися з їх обладнанням.
Куратор роботи ЗНУ з вчителями нашої області, старший викладач ЗОАППО Світлана Дегтяренко відмічає:
- Ми тісно співпрацюємо з науковцями ЗНУ вже близько 14 років у рамках роботи з обдарованими дітьми (олімпіади, МАН тощо). Тепер, щоб зацікавити дітей предметами, ми проводимо таку профорієнтаційну роботу з вчителями. Знайомимо їх з досягненнями і проблемними темами сучасної науки. Практичний курс з природознавства вони отримають, відвідавши музей біологічного факультету: тварини, комахи, які тут представлені, дають уявлення про екологію нашого краю. Науковці ЗНУ мають високий рівень напрацювань, тому вчителям подобається спілкуватися з ними. Потім вони до університету приводять і своїх учнів.

Олена Хлистун