Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся семінар для студентів-журналістів у рамках проекту «Українські книжки для виховання толерантності»

26.05.2011 15:36

25 травня на факультеті журналістики відбувся семінар, на який завітали психолог Кіра Крейдерман та експерт Конгресу національних громад України В’ячеслав Лихачов. Зустріч зі студентами проходила у вигляді рольової гри, участь у якій взяли усі охочі.

Ключовими проблемами, які висвітлювалися під час зустрічі, стали: дискримінація меншин, антисемітизм, ксенофобія; необізнаність представників освіти та студентів-журналістів у цих питаннях; недостатня кількість книжок та підручників для загальної середньої та вищої освіти з вказаних тем та упередженість ЗМІ.
Технічним завданням проекту передбачено перевидання 16 освітніх пілотних видань з формування толерантності, протистояння антисемітизму та ксенофобії, розроблених українськими організаціями-партнерами, а також переклад та видання українською мовою інших 11 освітніх джерел та книжок відповідної тематики. Таким чином, організатори проекту не тільки знайомлять учасників із цими проблемами, але й допомагають майбутнім журналістам не припускатися помилок у майбутньому. Допоможе їм у цьому спеціалізована література, яку отримує кожен учасник семінару-тренінгу.
Захід складався з двох частин: лекційного відділення та тренінгів. Студенти мали змогу на початку дати свої визначення поняттям толерантності, компетентності та ксенофобії та порівняти їх з тими, що надані у словниках та довідниках. Також вони ідентифікували зображення на тему толерантності, обговорювали тексти із різних ЗМІ щодо морально-етичних проблем і шляхів їх вирішення та усунення. Лекція на тему ксенофобії вирізнялася цікавою формою проведення у форматі діалогу.
Наприкінці семінару усі студенти-журналісти отримали набір книжок та сертифікати учасників.
Довідка:
Семінари щодо понять компетентності та толерантності проводяться у рамках проекту ще з 2008 року і розраховані на представників навчальних закладів усіх рівнів, у тому числі і студентів факультету журналістики. Основна мета та завдання семінару полягають у компетентному висвітленні контроверсійних проблем сучасного мультикультурного світу в ЗМІ через використання фахової літератури та досягнення розуміння важливості компетентного висвітлення цих проблем задля формування толерантності в ЗМІ тощо.
Проект здійснюється за підтримки Програми «МАТРА» Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, Будинку Анни Франк та Фонду проектів центрально- та східноєвропейського книговидавництва, Амстердам.

Марія Соболевська,
за матеріалами сайту betol.org.ua