Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався семінар «Політика ЄС в інформаційному просторі України»

У ЗНУ розпочався семінар «Політика ЄС в інформаційному просторі України»

30.05.2011 14:47

30 травня у Запорізькому національному розпочався семінар для українських журналістів та студентів факультетів журналістики щодо політики Європейського Союзу по відношенню до нашої держави, на якому українські та європейські експерти висловили свою точку зору на процес євроінтеграції нашої країни.

Семінар проходить за підтримки Фонду Конрада Аденауера та Академії Української Преси. Перед студентами та журналістами протягом двох днів виступатимуть директор Центру медіа реформ Людмила Гуменюк, президент Академії Української преси професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри реклами та зв’язків з громадськістю КНУ ім. Шевченка Валерій Іванов, асистент Фонду Конрада Аденауера Анна Рожнятовська, а також керівник представництва Фонду в Україні Ніко Ланге.
У першій частині семінару 30 травня учасників ознайомили з основними інституціями Європейського Союзу, важливими етапами стосунків Україна-ЄС. Також не менш важливою стала тема політичної системи ЄС до і після ратифікації Лісабонської угоди тощо. Усі студенти та журналісти взяли участь у вікторині, яка виявила рівень знань щодо Європейського Союзу та основних понять, імен, визначень, які стосуються ЄС.
«Питання прийняття України до Європейського Союзу – не політичне, і ніколи ним не буде, – впевнений президент Академії Української Преси Валерій Іванов. – Якщо говорити відверто, наша країна не може стати членом Євросоюзу, тому що ми не цікавимо Європу як торговий партнер. Всі ті документи, які підписано між Україною та ЄС, у тому числі План дій та угода щодо спрощення візового режиму, чи ті, які вирішено підписати у найближчій перспективі (угода про асоціації), ще не говорять про готовність ЄС прийняти Україну».
Зараз розроблено нову модель інтеграції до Євросоюзу: спочатку економічне зближення, зона вільної торгівлі, і лише потім процес фактичного вступу. Тільки економіка, і ніякої політики.
Спираючись на факти, які наводяться у книжках, створених та надрукованих завдяки Фонду Конрада Аденауера, українські показники знаходяться на одних з останніх місць у світі.
За індексом розвитку людського потенціалу (порівняльна оцінка бідності, грамотності, освіти, середнього протягу життя) Україна займає 76 місце у світі. Згідно всесвітнього рейтингу бізнес-регулювання Doing Business, у 144 країнах світу умови для бізнесу кращі, ніж на Україні. По показникам енергоефективності Україна знаходиться на одному рівні із Замбією, Танзанією та Мозамбіком. І ще один негативний показник для України: за 2008 рік українське населення зменшилося на 370 тисяч чоловік, фактично, на одне середньостатистичний обласний центр. Але про це наші політики мовчать.
31 травня на учасників семінару чекає дві цікаві теми: реформування медіа у відповідності до європейських стандартів та виступ керівника представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге.

Марія Соболевська