Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Завершилися розкопки курганів запорізького правобережжя

Завершилися розкопки курганів запорізького правобережжя

21.06.2011 12:05 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Лабораторія археологічних досліджень археологія

Ми вже розповідали про останні знахідки археологів ЗНУ, які дістали з курганів на проспекті Радянський (Хортицький житловий масив). Всі експонати перевезені до лабораторії археологічних досліджень ЗНУ. Зараз над ними працюють спеціалісти. Проте роботи планують вести ще декілька місяців до остаточних висновків. А поки що місце, де велися розкопки, готове для забудови. Надалі тут будуть проводитись контрольні роботи щодо наявності інших історичних пам’яток.

В археологічній лабораторії університету зараз працюють спеціалісти та студенти над обробкою артефактів. Зокрема до ЗНУ запросили наукового співробітника Інституту археології НАН України Людмилу Литвінову, яка проводить антропологічний аналіз кісток з курганів. П’ять скелетів з поховань різних періодів, починаючи з епохи бронзи – до доби заліза.
- Це унікальний матеріал, - зауважує Людмила Володимирівна. – Не так багато зустрічається поховань ранньоскіфського періоду. Антропологічного матеріалу, який би так добре зберігся, - ще менше. Це попереднє дослідження дозволяє встановити стать, вікові ознаки, описати та зафіксувати деякі моменти – підґрунтя для поглибленого аналізу. Подальше вивчення дозволить встановити антропологічний склад давнього населення, тривалість життя, етногенез народів, шляхи міграції тощо.
Студенти історичного факультету – учасники розкопок Руслана Доля, Дар’я Лінник – збирають та з’єднують фрагменти посуду, склеюють, обробляють, замальовують. Готують матеріал для дослідження.
Продовжувати вивчення цього матеріалу будуть восени. Виміри, комп’ютерна обробка дозволять зробити остаточні висновки. Результати теоретичного аналізу будуть використані у історичних дослідженнях та монографіях.

Олена Хлиcтун

Схожі новини