Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Конституції незалежної України - 15 років

Конституції незалежної України - 15 років

25.06.2011 10:05

28 червня Україна святкуватиме важливу подію у житті держави - 15 років від дня затвердження Верховною Радою нової Конституції України. Ця Конституція закріпила в Україні основи державної політики, спрямованої, в першу чергу, на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя. Вона заклала серйозний фундамент для розбудови демократичної, соціальної і правової держави. Її недоторканність і безпека визнаються як найвища соціальна цінність.

У ЗНУ проходять роботи та заходи, спрямовані на підготовку та святкування цієї визначної події.
Наукова бібліотека ЗНУ представляє матеріали до ювілею
Книжкова виставка «Конституція України. До 15-ї річниці Основного Закону» підготовлена у науковій бібліотеці ЗНУ. Тут представлені керівні та законодавчі матеріали, видання з фонду бібліотеки, які висвітлюють роль Конституції в удосконаленні правового регулювання суспільних відносин та її соціальну значимість, проблеми забезпечення стабільності конституційного ладу, захисту прав і свобод людини, розвитку місцевого самоврядування.
Розділи:
Конституція України та її розвиток;
• конституційне право;
• конституційні права та обов’язки;
• автореферати дисертацій з конституційного права України;
• конституційний процес в Україні 2009-2011 р.р.;
• публікації в журналах та газетах.
Великий обсяг матеріалів, представлений на виставці, дозволить не тільки знайти відповіді на будь-які питання стосовно діючої Конституції, а й заглянути в історію її становлення, етапів формування та розвитку. Протягом багатьох років фонди з цієї тематики збагачуються новими джерелами.
Про ці та інші питання Конституційного права в Україні ви можете також дізнатися з фондів наукової бібліотеки ЗНУ, а також електронної бібліотеки. Тут можна детальніше ознайомитися з сучасною та історичною тематикою: «Конституційне право.
Конституційне правосуддя», «Конституційний процес. 1990-1996 роки», «Конституція незалежної України (До 15-ї річниці Основного Закону). Публікації 2009-2011», «Конституція України. Наукові праці викладачів, аспірантів та студентів ЗНУ», «З історії Конституції та конституційного права України та зарубіжних країн» тощо. Також представлені Акти і документи Верховної Ради України тощо:
– документи Конституційних комісій (проекти Конституцій, протоколи засідань);
– документи політичних партій та громадських організацій;
– документи Президента України;
– матеріали обговорень у суспільстві проектів нової Конституції України;
– мемуари та спогади учасників конституційного процесу;
– публікації у періодичній пресі 1990-1996 р.р.;
– статистично-довідкові відомості;
– інтернет-огляд юридичних, політичних та історичних порталів;
– бібліографічний покажчик, розміщений на веб-сторінці наукової бібліотеки (http://library.znu.edu.ua/bibliofraf/378.ukr.html)