Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили подвійний ювілей Юрія Ботнера

У ЗНУ відзначили подвійний ювілей Юрія Ботнера

23.09.2011 11:17 Факультет журналістики свято

На факультеті журналістики Запорізького національного університету відбулося розширене засідання Вченої ради факультету. Порядок денний цього заходу був незвичним, адже керівництво університету, викладачі і студенти факультету, численні гості – представники запорізьких ЗМІ та відомі культурні діячі зібралися разом, аби відзначити подвійний ювілей. Старший викладач кафедри журналістської творчості, реклами і зв’язків із громадськістю Юрій Ботнер відзначав 70-річчя і, водночас, піввіковий ювілей свого трудового шляху.

На шановного іменинника чекало багато поздоровлень, теплих і щирих слів і подарунків, адже Юрій Олександрович – знакова постать в історії ЗМІ Запорізького краю. «Коли згадуєш історію Запорізької журналістики, то обов'язково на думку спадає ім'я Юрія Ботнера», - це твердження звучало у багатьох привітаннях.
В.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар, вітаючи ювіляра, зазначив, що «за 50 років трудової діяльності ця талановита, амбіційна й освічена людина встигла зробити багато доброго для нашого краю». До цих слів приєднався і головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик.
У своєму привітанні декан факультету журналістики Володимир Манакін зазначив, що для нього рівень акредитації ВНЗ визначається не загальновизнаними чинниками, а «хорошою пропорцією сивоголових викладачів, у яких є велике серце, талант і досвід». Це, на його думку, важливіше за офіційні вчені звання.
Завідувач кафедри теорії літератури та журналістики Віталій Шевченко поділився своїми спогадами про те, як разом із ювіляром вони виборювали можливість відкрити в Запоріжжі спеціальність журналістики на базі нашого університету.
Не залишилися осторонь від святкування й інші факультети. Так, професор факультету іноземної філології Юрій Зацний порадував присутніх своїм віршованим привітанням.
Приєдналися до щирих поздоровлень і гості заходу – представники запорізьких мас-медіа. Оскільки свого часу Юрій Олександрович багато років працював у комітеті з телебачення і радіомовлення, а також у газетах «Индустриальное Запорожье», «МИГ», «Запорозька Січ», привітати його завітали відомі постаті запорізької журналістики: Ольга Вакало, Геннадій Дерибас, Наталія Гаєва, Олександр Верьовкін, Віктор Жаров, Юрій Гаєв. Прийшли на свято і колишні учні Юрія Олександровича, які зараз вже працюють у журналістській галузі – Віталій Бабенко і Наталія Желнова. Привітали ювіляра і представники Обласного академічного музично-драматичного театру імені В.Магара: Наталія Ігнатьєва та Віктор Лещинський, письменник і журналіст Віктор Ахінько, відомий скульптор, що живе зараз у Німеччині і приїхав до Запоріжжя спеціально на цей ювілей Борис Рапопорт.
Серед подарунків імениннику були вірші, пісня, книжки з автографами. Так само творчо привітали свого викладача і студенти факультету журналістики. Захід розпочався демонстрацією сюжету студентки Тетяни Іваночко, який минулого року переміг у Міжнародному конкурсі журналістських робіт у Москві і демонструвався в різних містах Росії. У ньому йшлося, зокрема, про цікаві подробиці біографії Юрія Ботнера, наводилися його спогади. Завершилася святкова Вчена рада привітанням від імені всіх студентів Андрія Безрука і телевізійним сюжетом, у якому іменинника вітали викладачі і студенти факультету.
Таміла Тарасенко

Схожі новини