Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародний семінар із музичної терапії на факультеті соціальної педагогіки та психології

Міжнародний семінар із музичної терапії на факультеті соціальної педагогіки та психології

29.09.2011 12:28 Факультет соціальної педагогіки та психології Семінари Міжнародна співпраця Музична терапія Іноземні гості

На кафедру акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету завітали представники Університету Вюрцбург-Швайнфурт (Німеччина) професор, доктор наук із музичної терапії Томас Вош, а також його студенти - Леоні Ернст, Адріан Дорк та Патриція Дорн. Зустріч відбулася у рамках міжнародного проекту «Соціальна терапія засобами музики».

Студенти Вюрцбурзького університету презентували свої наукові роботи. Так, Леоні Ернст висвітлила тему «Написання пісень з молодими людьми, які мають розлади поведінки». Вона показала студентам ЗНУ відеоматеріали роботи з агресивним хлопцем. Йому дали завдання писати тексти пісень у стилі реп і саме завдяки цьому поведінка хлопця покращилася і агресія зменшилась.
Патриція Дорн презентувала наукову роботу на тему «Музична терапія для дорослих з особливими потребами». А Адріан Дорк розкрив тему «Люди з особливими потребами як актори в суспільному театрі».
Томас Вош провів майстер-клас з активної музичної терапії разом із магістром музичної терапії, практикуючим психологом, членом Асоціації музичної терапії Норвегії Марією Іванніковою. Майстер-клас складався з двох частих.
Під час першої частини зустрічі студенти мали змогу поставити питання професору. У другій частині майстер-класу Томас Вош показав студентам п’ять практичних вправ, які використовуються в музичній терапії.
Перша вправа – імпровізація на одному музичному тоні, його мета -показати зміну рівня динаміки регістрів, темпу та тембру (на фортепіано). А ось друга вправа була груповою імпровізацією на різних музичних інструментах. Німецькі студенти разом з Томасом грали на них хаотично. Однак, як зазначив професор, хаос – це те, з чого починається порядок і є елементарним початком музичної терапії. У третій вправі було завдання зобразити грозу за допомогою музики. Таким чином студенти показали свої емоції. Четверта вправа - завдання для слухачів. Студентам потрібно було прослідкувати динаміку збільшення чи зменшення звуку музики. А у п’ятій вправі гості з Німеччини показали студентам варіант невербальної комунікації за допомогою музики.
Наприкінці зустрічі професор Томас Вош наголосив, що головне завдання музичної терапії – знайти у пацієнта ресурси, закладені в ньому для подальшого розвитку і дати змогу йому самовиразитись.

Олена Ярошенко

Схожі новини