Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкрилась Міжнародна конференція «Розпад Радянського союзу та міжнародні інтерпретації завершення холодної війни: 20 років потому»

У ЗНУ відкрилась Міжнародна конференція «Розпад Радянського союзу та міжнародні інтерпретації завершення холодної війни: 20 років потому»

03.11.2011 11:51 конференція Міжнародний відділ Міжнародна співпраця Історичний факультет міжнародна конференція

Науковий форум у стінах Запорізького національного університету є продовженням багаторічного великого міжнародного проекту, організованого за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні. Участь в конференції беруть науковці з шести країн світу: США, Нідерландів, Словенії, Польщі, Росії, України.

Організаторами заходу виступили кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету ЗНУ.
З вітальним словом до учасників форуму звернувся декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент Віктор Ткаченко. Як зазначила кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Марина Бессонова, у підготовці конференції взяли участь історики, соціологи, викладачі та студенти ЗНУ. До річниці розпаду СРСР Центр незалежних соціологічних досліджень ЗНУ провів соцопитування, під час якого з’ясували ставлення населення країни до подій 20-річної давнини. Цікаво, що найбільш значущою подією останнього двадцятиріччя більше сорока відсотків опитаних назвали не завершення «холодної війни», набуття Україною Незалежності, а розпад СРСР.
Своє розуміння та тлумачення подій «холодної війни», її наслідків та впливу на події сьогодення протягом двох пленарних дів обговорять науковці з країн пострадянського простору та колишнього «ворожого табору», а також викладачі, студенти, представники громадських організацій.

Наталія Логвиненко

Схожі новини