Представниці Запорізького національного університету взяли участь у фіналі Всесвітнього фестивалю російської мови, що відбувся з 30 жовтня по 2 листопада у м. Санкт-Петербурзі. Організатором цього заходу виступила Міжнародна асоціація викладачів російської мови та літератури за підтримки Фонду «Русский мир» та Міністерства освіти та науки Російської Федерації.
У змаганнях взяли участь представники більш ніж 70 країн світу в чотирьох категоріях: «Школярі», «Студенти», «Викладачі-русисти» та «Всі бажаючі» (без вікових обмежень). У категорії «Студенти» серед фіналістів були і представники філологічного факультету Запорізького національного університету: магістрантка Жанна Рагріна та студентка 4 курсу Юлія Гринь.
Вони взяли участь у фінальній боротьбі на найкраще володіння російською мовою та були нагороджені дипломами лауреатів конкурсу.
Крім того, наші студентки були запрошені на V Асамблею «Русского мира», яка проходила з 3 по 5 листопада на базі Маріїнського театру та готелю «Пулковський».Зокрема, на Асамблеї обговорювалися такі питання:
«Російська мова – основа життя Росії»; «Російська мова у сучасному світі»; «Російські центри та кабінети «Русского мира» - світу російської мови»; «Російська мова як державна» та «Російська мова у ЗМІ».
Лозунгом-девізом V Асамблеї «Русского мира» став вислів: «Російська мова сьогодні та завтра».
Культурна програма для фіналістів фестивалю була не менш насиченою, ніж наукова. Під час екскурсій студентки відвідали Державний музей «Ермітаж», Павловський замок (м. Павлівськ), м. Пушкін, Василівський острів, палац Білосельських-Білозерських та багато інших визначних пам’яток Санкт-Петербурга, пов’язаних з історією та культурою Росії. Яскраве враження справило на дівчат і спілкування з представниками інших держав: знайомство з ровесниками забезпечило різнобарвний та емоційний відпочинок, а зустріч з іноземними викладачами – можливість перейняти досвід та їхні надбання.
Студентки черговий раз висловлюють подяку всім викладачам кафедри російської філології за допомогу у підготовці до фінальних змагань, а також окрему подяку за підтримку та розуміння – своєму науковому керівнику, завідувачу кафедри російської філології, професору Ірині Павленко.
Філологічний факультет