Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили 190-річчя з дня народження видатного російського письменника Федора Достоєвського

11.11.2011 14:38 Філологічний факультет бібліотека конкурс Вечір пам’яті Федір Достоєвський

11 листопада у залі періодики Наукової бібліотеки ЗНУ відбулися наукові читання, приурочені до 190-річчя з дня народження одного з найвідоміших російський письменників ХІХ сторіччя, класика світової літератури Федора Достоєвського.

Такий формат заходів, приурочених до важливих дат в історії літератури, став уже звичним для викладачів і студентів філологічного факультету. Цього разу доповіді, присвячені як тематичним і світоглядним, так і лінгвістичним особливостям творчості Достоєвського, підготували студенти третього курсу спеціальності «Мова та література (російська)» під керівництвом доцента кафедри російської філології Галини Томиліної.
Розпочалися читання з вікторини, присвяченої відомим фактам із життя письменника, особливостям його творчості і стилістики. Також студенти за першими реченнями мали вгадати його найвідоміші романи. Найактивніших учасників конкурсу нагородили книгами. Також студенти прослухали доповіді Дарини Іовлевої, Олени Бояринцевої, Артема Головачова, Людмили Кваші, Діани Рамазанової. Зокрема, у їх виступах йшлося про місце Санкт-Петербургу у творчості письменника, про просторіччя у його першому романі «Бідні люди», лінгвістичне вираження часу в творах Достоєвського.
Наприкінці заходу завідувач кафедри російської філології професор Ірина Павленко висловила вдячність організаторам та учасникам читань.

Таміла Тарасенко
Фото студентки 3 курсу філологічного факультету Людмили Кваши