18 листопада на філологічному факультеті відбулося урочисте закриття Свята української мови. Низка різнопланових заходів, приурочених до цього свята, уже 14 рік поспіль відбуваються як на філологічному, так і на непрофільних факультетах нашого університету. І щоразу студенти не лише отримують масу задоволення від участі в змаганнях та вікторинах, але й мають шанс дізнатися, хто з них найкраще володіє державною мовою.
Цього року кращих визначали у кількох номінаціях. Професор кафедри української мови Петро Білоусенко вручив грамоти переможцям першого вишівського етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. І місце на філологічному факультеті отримала Ольга Редько, ІІ – Світлана Шушко, а ІІІ посіла Юлія Письменна. Під час нагородження ведуча заходу - завідувач кафедр української мови Любов Стовбур - зазначила, що Петро Іванович стояв біля витоків відзначання Свята української мови у нашому ВНЗ та впродовж багатьох років очолював конкурсну комісію зазначеного конкурсу.
Завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства професор Віктор Чабаненко вручив нагороди переможцям конкурсу імені Яцика на неспеціалізованих факультетах. Ними стали – студентка факультету іноземної філології Ірина Разумович (І місце), представниця факультету соціальної педагогіки та психології Катерина Гільдебрант (ІІ місце) й Тетяна Веремейчик з економічного факультету (ІІІ місце).
Доцент кафедри української мови Тарас Шевченко привітав переможців лінгвістичної гри, яка відбулася на ІІ курсі філологічного факультету. Ними стали Анастасія Кузнецова, Інна Гончаренко й Олеся Кавун.
Кращих у конкурсі на літературний україно-російський переклад відзначила декан факультету Тамара Хом’як. ІІ місце у перекладацькому змаганні посіла Аліса Друженко, а ІІІ розділили Юлія Бандура та Світлана Корзун.
Під час місячника, присвяченого Дню української мови, чимало змагань відбулося й на непрофільних факультетах ЗНУ. Почесні грамоти їх переможцям вручали завідувач кафедри українознавства, доцент Ольга Стадніченко й завідувач кафедр української мови Любов Стовбур.
Усі переможці крім грамот отримали антологію «Січовий парнас», куди увійшли кращі твори поетів-випускників нашого ВНЗ від моменту його заснування і до 2000 року.
Крім того, святковий настрій усім присутнім створювали вірші та пісні, підготовлені студентами філологічного факультету для своїх викладачів і товаришів. До речі, деякі пісні глядачі підхоплювали хором.
Гарним доповненням до заходу стала тематична виставка навчальної та методичної літератури, підготовлена співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. Наприкінці свята за це, а також за плідну співпрацю з філологічним факультетом її представники отримали щиру подяку від професора Віктора Чабаненка.
Таміла Тарасенко