Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час закриття Свята української мови відзначили її кращих знавців

Під час закриття Свята української мови відзначили її кращих знавців

18.11.2011 15:00 Філологічний факультет свято української мови конкурс нагороди

18 листопада на філологічному факультеті відбулося урочисте закриття Свята української мови. Низка різнопланових заходів, приурочених до цього свята, уже 14 рік поспіль відбуваються як на філологічному, так і на непрофільних факультетах нашого університету. І щоразу студенти не лише отримують масу задоволення від участі в змаганнях та вікторинах, але й мають шанс дізнатися, хто з них найкраще володіє державною мовою.

Цього року кращих визначали у кількох номінаціях. Професор кафедри української мови Петро Білоусенко вручив грамоти переможцям першого вишівського етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. І місце на філологічному факультеті отримала Ольга Редько, ІІ – Світлана Шушко, а ІІІ посіла Юлія Письменна. Під час нагородження ведуча заходу - завідувач кафедр української мови Любов Стовбур - зазначила, що Петро Іванович стояв біля витоків відзначання Свята української мови у нашому ВНЗ та впродовж багатьох років очолював конкурсну комісію зазначеного конкурсу.
Завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства професор Віктор Чабаненко вручив нагороди переможцям конкурсу імені Яцика на неспеціалізованих факультетах. Ними стали – студентка факультету іноземної філології Ірина Разумович (І місце), представниця факультету соціальної педагогіки та психології Катерина Гільдебрант (ІІ місце) й Тетяна Веремейчик з економічного факультету (ІІІ місце).
Доцент кафедри української мови Тарас Шевченко привітав переможців лінгвістичної гри, яка відбулася на ІІ курсі філологічного факультету. Ними стали Анастасія Кузнецова, Інна Гончаренко й Олеся Кавун.
Кращих у конкурсі на літературний україно-російський переклад відзначила декан факультету Тамара Хом’як. ІІ місце у перекладацькому змаганні посіла Аліса Друженко, а ІІІ розділили Юлія Бандура та Світлана Корзун.
Під час місячника, присвяченого Дню української мови, чимало змагань відбулося й на непрофільних факультетах ЗНУ. Почесні грамоти їх переможцям вручали завідувач кафедри українознавства, доцент Ольга Стадніченко й завідувач кафедр української мови Любов Стовбур.
Усі переможці крім грамот отримали антологію «Січовий парнас», куди увійшли кращі твори поетів-випускників нашого ВНЗ від моменту його заснування і до 2000 року.
Крім того, святковий настрій усім присутнім створювали вірші та пісні, підготовлені студентами філологічного факультету для своїх викладачів і товаришів. До речі, деякі пісні глядачі підхоплювали хором.
Гарним доповненням до заходу стала тематична виставка навчальної та методичної літератури, підготовлена співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. Наприкінці свята за це, а також за плідну співпрацю з філологічним факультетом її представники отримали щиру подяку від професора Віктора Чабаненка.

Таміла Тарасенко

Схожі новини