Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Мобільна профорієнтаційна група ФІФ у дії

Мобільна профорієнтаційна група ФІФ у дії

22.11.2011 10:31 Факультет іноземної філології профорієнтаційна робота

На факультеті іноземної філології Запорізького національного університету вважають, що від кожного, хто тут працює або навчається, залежить, яким буде майбутнє факультету.

Саме через це три роки тому на засіданні деканату було прийняте рішення створити мобільну профорієнтаційну групу, до якої увійшли провідні викладачі та творчі студенти. Представники факультету виїздять у райони Запорізької області для зустрічей з майбутніми абітурієнтами. Географія профорієнтаційної роботи дуже широка: Василівський, Запорізький, Пологівський, Мелітопольський райони Запорізької області. Цього року до групи увійшли такі студенти: голова студради Богдан Корнелюк, голова студентського наукового товариства Ельдар Веремчук, активісти Олександр Манов, Сурен Маркарян, Ганна Кулікова, Дарья Левченко, Сніжана Марьянова, Аліна Крупська, Катерина Демідкіна, Ганна Столярова, Іван Тесленко.
18 листопада 2011 року група відвідала три школи Запорізького району – у селищах Балабине (директор Наталя Міщенко), Кушугум (директор Тетяна Апостолова) та Малокатеринівка (директор Надія Грибова).
Спеціально до цієї поїздки було підготовлено університетські та факультетські рекламні матеріали, виступи художньої самодіяльності іноземними мовами, матеріали тестування випускників шкіл для визначення рівня знань з іноземних мов.
Учні та вчителі шкіл уважно слухали інформацію про університет та факультет, яку їм надали відвідувачі (доцент кафедри теорії та практики перекладу Михайло Бакалінський, старший викладач кафедри другої іноземної мови Тетяна Чаплінська, старший викладач кафедри англійської філології Валентина Ємельянова) та щиро аплодували представникам студентської ради факультету за цікаві розповіді про різноманітне студентське життя, скетчі та запальні пісні англійською, німецькою, французькою та іспанською мовами.
Від імені випускників Кушугумської гімназії «Інтелект» гостям подякувала голова учнівської ради Настя Рябчевська, а від учнів Малокатеринівської гімназії «Мрія» - Ганна Полтавець, яка, до речі, мріє вивчитися на перекладача з англійської.
За словами директора Кушугмської гімназії Тетяни Апостолової, участь студентів у профорієнтаційних заходах надає зустрічам яскравості та невимушеності. Школярі краще сприймають те, що говорять студенти, те як розповідають про своє навчання, поза аудиторні заходи та дозвілля зрозумілою молоді мовою та справді сприяють бажанню долучитися до студентської спільноти ЗНУ.
Цікавим профорієнтаційним ходом стало безкоштовне експрес-тестування учнів 10-11 класів з іноземних мов, після якого викладачі надали кваліфіковану консультативну допомогу випускникам, зупинивши увагу на тих аспектах, над якими необхідно додатково попрацювати перед ЗНО.
Завдяки поїздці ФІФ поповнив базу даних майбутніх абітурієнтів. До кінця року заплановано ще одну поїздку у сільські школи.

Факультет іноземної філології ЗНУ