Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету ЗНУ виступають за дотримання прав і свобод громадян

Представники юридичного факультету ЗНУ виступають за дотримання прав і свобод громадян

09.12.2011 10:41 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Круглий стіл право

До Міжнародного дня захисту прав людини в Обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Загальна декларація прав людини: що зроблено в Україні і над чим варто замислитись». У засідання взяли участь і представники юридичного факультету Запорізького національного університету.

Серед учасників заходу були присутні представники обласної державної адміністрації, обласної ради, громадських організацій та науковці.
Засідання проводив заступник голови ОДА – керівник апарату Юрій Пелих. За словами учасників, Україна вперше за роки Незалежності отримала реальний шанс провести системні реформи і стати правовою державою, яка здатна забезпечити інтереси усіх громадян.
У той же час, і влада, і громада ще мають над чим працювати, адже на сьогодні не всі права громадян, які закріплено в загальній декларації, повною мірою реалізуються в Україні.
Ефективна взаємодія влади та громадських інститутів у сфері забезпечення прав та свобод людини – це необхідна умова для розвитку громадянського суспільства. Це положення учасники круглого столу запропонували внести до резолюції засідання.
Також до проекту резолюції було внесено наступні положення:
- забезпечення широкого інформування громадськості щодо діяльності органів виконавчої влади стосовно дотримання положень ст. 29 Конституції України щодо права людини на свободу і особисту недоторканність;
- створення належних умов для забезпечення прав і свобод людини в Україні, а також реалізація громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
- сприяння врахуванню громадської думки під час формування та реалізації державної політики у галузі дотримання громадянських прав і свобод.

Олена Ярошенко

Схожі новини