Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Григорій Гусейнов: «Я міг би до кінця свого життя писати про Запоріжжя. Це – дивовижне місто…»

Григорій Гусейнов: «Я міг би до кінця свого життя писати про Запоріжжя. Це – дивовижне місто…»

19.12.2011 10:08 Все Факультети Філологічний філологічний факультет Візит визначних людей презентація книги

Відомий письменник, публіцист і етнограф, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, головний редактор журналу «Кур’єр Кривбасу» Григорій Гусейнов завітав на філологічний факультет Запорізького національного університету. Це не перший його візит до нашого вишу, адже сам письменник зазначає, що любить Запоріжжя, а також - спілкування з талановитою молоддю.

Під час нинішньої зустрічі зі студентами і викладачами ЗНУ Григорій Джамайлович презентував шостий том антології "На землі, на рідній..." ("Несказанно прекрасні краї...", літературні та документальні твори з історії гірничого краю). Свого часу перші три томи цього краєзнавчого проекту були визнані кращими подібними виданнями в нашій країні.
Як зазначив сам Григорій Гусейнов, на створення цього тому його надихнула книга письменника, викладача філологічного факультету ЗНУ, професора Віктора Чабаненка «Українська Атлантида». В останній ідеться про легенди і перекази, пов’язані з топонімами (назвами місцевостей, географічними назвами) запорізького Великого Лугу, затопленого при побудові Дніпрогесу. До речі, до презентованого тому антології увійшла і стаття самого Віктора Антоновича.
Також письменник розповів присутнім про свою книгу «Повернення в Портленд (Роман у щоденниках і листах)», яка має вийти з друкарні вже в цьому місяці. Дія роману відбувається у 60-ті роки в Києві, а сам автор визначає жанр свого твору, як «містифікацію», побудовану на уявних щоденниках головного героя та листах його дівчини зі Львова.
На початку зустрічі пан Григорій запропонував присутнім задавати йому питання, пообіцявши відзначити п’ятьох авторів найвлучніших запитань примірниками журналу «Кур’єр Кривбасу». Студентів цікавила редакційна політика журналу, а також, що надихає письменника на створення книг, його думки з приводу сучасної літератури, музичні вподобання і навіть ставлення до легенд та історії нашого міста.
Відповідаючи на останнє запитання, Григорій Гусейнов зазначив: «Запоріжжя, як мені здається, - це дивовижне місто. Я лише пунктиром позначив деякі історії, пов’язані із ним, у своїх творах, але, якби не зупинився, міг би писати про нього все життя. Ви не замислюєтесь, наскільки вам пощастило, що живете тут».
Також перед аудиторією виступили професор Віктор Чабаненко і відомий письменник, краєзнавець Костянтин Сушко. Вони обидва зійшлися на тому, що творчість пана Гусейнова – «унікальне явище в сучасній українській літературі», а також відзначили мужність, небайдужість й енциклопедичні знання гостя нашого університету.

Таміла Тарасенко

Схожі новини