Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили проблеми якості освіти з природничо-математичних дисциплін

У ЗНУ обговорили проблеми якості освіти з природничо-математичних дисциплін

19.01.2012 10:59 Семінари Зовнішнє незалежне оцінювання

У ЗНУ пройшов обласний семінар «Підсумки зовнішнього незалежного оцінювання з природничо-математичних дисциплін». Захід зібрав керівників науково-методичних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області, вчителів природничо-математичних дисциплін і науковців не лише із Запорізької області, а й Харківської та Дніпропетровської. На семінарі були присутні провідні спеціалісти Дніпропетровського та Харківського регіональних центрів оцінювання якості освіти. Учасники заходу обговорили особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у поточному році, методи та прийоми підготовки до ЗНО як учителів, так і учнів, не залишили поза увагою і методологію оцінювання рівня знань школярів та випускників.

Як зазначила у вітальному слові проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Наталія Грозовська, велика честь зустрічати у стінах ЗНУ керівників науково-методичних центрів, методистів, вчителів та науковців зі всієї області та багатьох інших регіонів України, бо саме ці спеціалісти першими оцінюють знання майбутніх абітурієнтів, а потім - студентів українських вишів.
На семінарі особливу увагу приділили обговоренню проблеми щодо рівня та якості знань учнів з природничо-математичних дисциплін. За словами заступника директора Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольги Останкіної, вітчизняні та міжнародні дослідження та вивчення рівня знань школярів показали, що українські учні не здатні використовувати набуті знання з природничо-математичних наук у повсякденному житті, і саме методисти та вчителі мають знайти шляхи вирішення цієї проблеми.
Усі доповідачі на семінарі підкреслювали, що ЗНО – це не лише ознака забезпечення рівного доступу до вищої освіти в Україні, а і невід’ємна складова функціонування системи освіти, контроль над дотриманням державних стандартів.
Значну увагу на семінарі приділили підготовці щодо проведення ЗНО у 2012 році.
Завідувач обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти Світлана Павлова проаналізувала рівень підготовки школярів та результати зовнішнього незалежного оцінювання з природничо-математичних дисциплін, акцентувала увагу на зміні підходів до викладання предметів та залученні учнів до участі у різноманітних інтелектуальних конкурсах та олімпіадах, підкреслила особливості цьогорічного ЗНО: зменшення кількості предметів для тестування з п’яти до чотирьох та підвищення до 140 балів з тестування за профільним предметом.
Про досвід підготовки школярів до ЗНО – безкоштовні тренінги із зовнішнього незалежного оцінювання – розповіла Ірина Бакаленко, доцент кафедри загального і слов’янського мовознавства Запорізького національного університету. Протягом 2009-2011 років через пробні тестування університету пройшли понад 17 тисяч абітурієнтів. Особливістю пробних тренінгів ЗНУ є: умови проведення максимально наближені до справжнього ЗНО; перевірка та оцінювання робіт абітурієнтів; можливість взяти участь у тренінгах з усіх предметів; організаційна, методична та психологічна підготовка школярів до зовнішнього незалежного оцінювання. За словами Ірини Миколаївни, у Запорізькому національному університеті напрацьовано значний досвід підготовки і вчителів до роботи в умовах проведення ЗНО: семінари та тренінги з профільних дисциплін щодо організаційного, методичного та психологічного аспектів підготовки до ЗНО.
Семінар у ЗНУ тривав протягом дня. Методисти, вчителі та науковці працювали у двох секціях: предмети природничого та математичного циклу. Зацікавлення та жваве обговорення викликали виступи запрошених науковців із Харкова – співробітників Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Євген Нелін, кандидат педагогічних наук, професор кафедри математики Харківського національного університету імені Г.С.Сковороди, та Ольга Тагліна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри генетики та цитології Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, детально зупинилися на особливостях та специфікаціях тестів ЗНО 2012 року, зазначили перелік рекомендованої літератури, проаналізували шляхи вирішення тестових завдань та окреслили типові помилки учасників ЗНО попередніх років, надали методичні рекомендації щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання.
До уваги учасників семінару Наукова бібліотека ЗНУ підготувала книжкову виставку методичної літератури та підручників.

Схожі новини