Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відзначили 200-річчя відомого письменника і громадського діяча Євгена Гребінки

16.02.2012 09:16 Все Факультети Філологічний філологічний факультет Вечір пам’яті річниця

2 лютого в Україні відзначали 200-річчя з дня народження відомого вітчизняного байкаря, поета і прозаїка, видавця і громадського діяча Євгена Гребінки. Не залишився осторонь і наш університет. Другокурсники філологічного факультету (спеціальність «українська мова та література») під керівництвом доцента кафедри української літератури Валентини Кравченко влаштували вечір пам’яті Євгена Павловича Гребінки.

Автори сценарію та ведучі заходу – студентки Альона Матійчук і Катерина Рибак – подбали про різноманітність та насиченість програми. На присутніх чекали романси на слова Євгена Гребінки «Почтальон» (у виконанні Тетяни Діденко) й «Ні, мамо, не можна нелюба любити» (виконувала Вікторія Теодорова). Виступи, присвячені біографії та різносторонній творчості ювіляра, супроводжувалися відеопрезентацією. Неабиякий інтерес у глядачів викликала акторська гра Юлії Дудник і Костянтина Конотопця, які відтворили історичний епізод: отримання «вільної» Тарасом Шевченком, який був другом і вчителем Гребінки.
У своїх виступах учасники заходу намагалися всебічно висвітлити творчі здобутки письменника. Адже найкраще його знають як байкаря, тоді як Євген Павлович - автор багатьох відомих українських та російських ліричних поезій, а також більше 40 прозових російськомовних творів – оповідань, повістей, романів. У тому числі – історичного роману «Чайковський», присвяченого запорізькому козацтву. Велике значення для розвитку української літератури першої половини ХІХ століття мала й видавнича діяльність Євгена Гребінки як укладача альманаху «Ластівка». Тож, на думку студентів-доповідачів, ті із дослідників творчості Євгена Гребінки, хто вважали його творчість вторинною, підходили до справи упереджено.

Таміла Тарасенко