Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майстер-клас зі створення ляльки-мотанки провела Валентина Бердник-Сокоринська

Майстер-клас зі створення ляльки-мотанки провела Валентина Бердник-Сокоринська

01.03.2012 10:31 Все Факультети Філологічний бібліотека філологічний факультет етнографія майстер-клас

Валентина Бердник-Сокоринська – ідейний провідник громадської організації «Українська духовна республіка», відома майстриня-лялькарка провела в Запорізькому національному університеті майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок «Етнічні джерела культури України та сучасність».

Пані Валентина завітала до Запоріжжя на запрошення громади нашого міста й Благодійного фонду «Олександрівський». Зустріч з представниками нашого університету та майстер-клас відбулися за підтримки Наукової бібліотеки ЗНУ та філологічного факультету, зокрема кафедри українознавства.
Мотанки Валентини Бердник-Сокоринської відомі далеко за межами країни, наприклад, вони зберігаються в музеї Нью-йоркського інституту (США). За останні дев’ять років, відколи пані Валентна почала займатися мотанкарством, вона створила тисячі ляльок. На її майстер-клас завітали голова Запорізького відділу Союзу українок Оксана Яценко, члени цієї організації, учениці Школи шляхетних панянок «Царівна», що діє при Союзі українок на базі Запорізької загальноосвітньої школи №108, представники історичного і філологічного факультетів ЗНУ і всі охочі, кого цікавить цей вид мистецтва.
Зустріч розпочалася з розповіді про такий забутий пласт сакральної культури нашого народу, як ляльки-мотанки. Такі ляльки здавна слугували на Україні оберегами, могли захистити родину від ворожих сил, привернути до неї багатство і здоров’я. Майбутні матері робили такі ляльки і клали їх до колиски, аби почати «будувати» душу своєї дитини. Дуже гарним вважалося, коли діти виготовляли мотанки власноруч.
Також Валентина Сергіївна розповіла, як почала займатися виготовленням ляльок у 55 років, згадавши мотанки своєї бабусі, і як це допомогло їй подолати горе після смерті чоловіка. Гостя із великою цікавістю розпитала запорізьких майстринь про їх творчість. Зокрема, виявилося, що вона вже знайома з роботами Галини Павлів – дерев’яними розписаними ляльками, що зображають історичних особистостей та героїв художніх і народних творів.
Пані Валентина зазначила, що для майстер-класу обрала найпростішу модель мотанки, яка, однак, може бути оберегом та слугувати нагадуванням про цю зустріч. Навіть ті із присутніх, хто вже вмів виготовляти такі ляльки, наприкінці зустрічі зазначили, що відкрили для себе багато нового і цікавого.

Таміла Тарасенко

Схожі новини