Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі фізичного факультету ЗНУ взяли активну участь у проведені обласного етапу Малої академії наук

Викладачі фізичного факультету ЗНУ взяли активну участь у проведені обласного етапу Малої академії наук

02.03.2012 10:42 фізичний факультет Мала академія наук

До складу журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідних робіт учнів – членів Малої академії наук (відділення: «Фізика та астрономія», а також відділення «Технічні науки») були запрошені п’ять викладачів фізичного факультету: доценти О.Ю. Осипов, О.С. Яновський, А.В. Смоляков, А.М. Андрєєв та професор Ю.П. Мінаєв.

У роботі цих відділень взяли участь п’ятдесят учнів Запорізької області. Серед учасників цих секцій вісімнадцять закінчують у цьому році середню школу. З випускниками провели профорієнтаційну бесіду декан факультету А.П. Добрун і заступник декана Н.І. Тихонська.
Викладачі кафедри фізики та методики її викладання щороку виконують також обов’язки наукових керівників учнів-членів МАН.
У цьому році результати їхні підопічні продемонстрували гарні результати. Так, представник Запорізької гімназія № 6 Р. Лутай з роботою “Саморобні прилади для демонстраційного експерименту з динаміки обертального руху твердого тіла” посів І місце на секції “Наукова-технічна творчість та винахідництво” (науковий керівник - Ю.П. Мінаєв). Д. Котов із Василівської гімназії “Сузір’я” став першим на секції “Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження” з роботою “Хвильова енергетична установка для електропостачання сигнальних навігаційних пристроїв”. Учень цієї ж гімназії А. Тричев (робота “Пристрій для демонстрації перетворення теплової енергії в механічну”) посів І місце на секції “Електроніка та приладобудування”. На секції “Науково-технічна творчість та винахідництво” перемогла робота О. Капленка “Рідинна самоцентрувальна опора” (Запорізький багатопрофільний ліцей № 99). На секції “Теоретична фізика” перше місце у М. Турка (Запорізька гімназія № 28) з роботою “Розрахунок зменшення втрат теплової енергії при використанні теплових екранів”. Науковий керівник переможців - А.М. Андрєєв.
На секції “Теоретична фізика” II місце здобули С. Бутенко із Запорізького технічного ліцею з роботою “Візуалізація характеристик електростатичного поля систем точкових зарядів” (керівник - І.П. Кенєва) і В. Дубровскі (Запорізька гімназія № 6) з роботою “Теоретична оцінка впливу розташування будинку на потік прямого сонячного випромінювання, що надходить крізь вікно” (керівник - Ю.П. Мінаєв). На секції “Технологічні процеси та перспективні технології” ІІ місце здобув А. Коколенко з Василівської гімназії “Сузір’я” (робота “Використання теплоізолюючих матеріалів як спосіб енергозбереження в індивідуальному господарстві”; науковий керівник - А.М. Андрєєв). Робота “Хвильова енергетична установка з гвинтовим перетворювачем енергії” І. Ольховика (Запорізька гімназія № 28; керівник - А.М. Андрєєв) здобула ІІ місце на секції “Експериментальна фізика”.
III місце у секції “Експериментальна фізика” у М. Капленка із Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 (накова робота “Явище поверхневого натягу та його використання у техніці”; керівник - А.М. Андрєєв). А на секції “Теоретична фізика” ІІІ місце посів А. Мігунов (Запорізький ліцей “Захисник”) з роботою “Мультимедійний посібник з навчання розв’язування задач теми «Рівняння стану ідеального газу»” (керівник роботи - Н.І. Тихонська).

Н.І. Тихонська,
заступник декана фізичного факультету

Схожі новини