Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Бережімо здоров’я - поважаймо закон

Бережімо здоров’я - поважаймо закон

14.03.2012 10:00

У Запорізькому національному університеті діє наказ «Про заборону вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів на території Запорізького національного університету» № 79 від 28.02.2012. У першому ж його пункті вказано «Заборонити вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів на території ЗНУ, крім місць, спеціально передбачених для паління». До порушників даного наказу вживатимуть заходи дисциплінарного стягнення.

Цей наказ видано на виконання Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (ст.13 «Обмеження щодо реалізації (продажу) та вживання тютюнових виробів») і наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 08.02.2012 № 136 «Про заборону продажу і вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів у навчальних закладах».
У вказаній статті Закону наводиться перелік місць, де забороняється куріння тютюнових виробів. Там, серед інших громадських місць, третім пунктом вказано «у навчальних та освітньо-виховних закладах». У тих випадках, коли курити не забороняється, треба це робити у спеціально відведених місцях, що мають графічне маркування: «Місце для куріння».
У наказі ж Міністерства міститься категорична заборона продажу і вживання алкогольних напоїв і тютюнових виробів у приміщеннях і на території навчального закладу.
Ухвалення цього закону і наказів пояснюється тим, що на сьогодні вживання алкоголю набуло великого розповсюдження. Особливе занепокоєння на рівні всієї держави викликає поширення цієї шкідливої звички серед молоді.
Дотримуйтеся закону, поважайте своє здоров’я, а також – здоров’я й комфорт навколишніх людей!