Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті тривають Шевченківські дні

У Запорізькому національному університеті тривають Шевченківські дні

14.03.2012 14:01 Все Факультети Філологічний філологічний факультет

Студенти-другокурсники філологічного факультету під керівництвом доцента Валентини Кравченко цього року творчо підійшли до проведення традиційних Шевченківських читань. Замість доповідей про ключові моменти життя Кобзаря, вони підготували музично-драматичну композицію «Любов, що розійшлася сном».

Під час заходу йшлося про роль коханих жінок у житті видатного поета, художника, суспільного діяча. Як зазначили ведучі заходу Альона Матійчук і Катерина Рибак, попри невдачі в особистому житті, Тарас Шевченко став «видатним співцем матері, жінки, берегині».
Цю тезу ілюстрували й доповіді Тетяни Козлової, Анни Рябокінь, Людмили Большової, Катерини Сулими. Ліричні монологи від імені жінок, що відіграли велику роль у житті Шевченка, виголошували Анастасія Галько, Наталія Юрченко, Марина Денисенко, Юлія Письменна та інші. Вдалим доповненням заходу стали драматична сценка, у якій були задіяні Олена Пивоварова та Роксолана Біленко, й відома пісня «Зоре моя вечірняя» у виконанні Вікторії Теодорової.
На допомогу другокурсникам прийшов студент 4 курсу Микола Білик: він цитував найліричніші вірші Тараса Григоровича, створюючи поетичну ілюстрацію.
За словами учасників заходу, вони намагалися показати Кобзаря як живу талановиту людину, яка, попри усі життєві випробування, жертовно служить своєю творчістю рідному народові та всьому людству.
Як повідомила наприкінці заходу доцент Валентина Кравченко, студентів із цим дійством вже запросили до Запорізької школи № 32. Вони продемонструють школярам власне бачення життєвого і творчого шляху Кобзаря вже наступного тижня.

Таміла Тарасенко

Схожі новини