Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулась презентація книги Миколи Кардача «Знищення лихварства»

Відбулась презентація книги Миколи Кардача «Знищення лихварства»

15.03.2012 12:38 презентація книги бібліотека

15 березня у Центрі європейської інформації м. Запоріжжя, що діє на базі Наукової бібліотеки Запорізького національного університету, в партнерстві з Громадською організацією «Людина і Суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», відбулася презентація книги запорізького дослідника вільних грошей Миколи Кардача «Знищення лихварства».

На презентацію завітали кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і кредиту Андрій Линенко, ідеологічний референт ЗО «Патріот України» Данило Коваль, виконавчий директор ЗОМГО «Будуй життя» Сергій Щербаков, експерти з фінансової та зовнішньоекономічної діяльності, студенти, викладачі, громадські діячі і всі зацікавлені.
Автор присвятив презентацію своєї книги 150-й річниці з дня народження видатного німецького підприємця-економіста Сильвіо Гезеля. У своїй роботі Микола Кардач запропонував ознайомитись з винаходом Гезеля – вільними (демереджевими) грошима, зробити перший крок до широкого обговорення ідеї вільних грошей в наукових та громадських колах, дослідити застосування демереджевих грошей у сучасній економіці Євросоюзу та перспективи України. Він вважає, що саме винахід Сильвіо Гезеля зможе знищити таке явище як лихварство (кредитні відсотки), а також усі пов’язані з ним негаразди. До того ж, ідею Гезеля схвалили такі авторитетні вчені, як Ірвінг Фішер, Джон Кейнс та багато інших.
Вільні (безпроцентні, демереджеві) гроші – це гроші, які з часом поступово втрачають свою номінальну вартість через власну, грошову амортизацію (демередж) та через це позбавлені функції накопичення. Такі гроші прирівняні у своїх можливостях з товарами, тому спекуляція ними стає неможливою.
У багатьох слухачів виникло суперечливе ставлення до поглядів автора книги «Знищення лихварства» Миколи Кардача. Однак, присутні прийшли до висновку, що кожна ідея має право на існування та свою реалізацію.

Олена Ярошенко

Схожі новини