Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили День поезії

У ЗНУ відзначили День поезії

22.03.2012 14:07 Все Факультети Філологічний філологічний факультет бібліотека концерт

Всесвітній день поезії у ЗНУ зустріли літературними читаннями, що пройшли у філологічному залі наукової бібліотеки ЗНУ. Юні поети – студенти-філологи та гості з інших факультетів – читали власні вірші, співали, відповідали на запитання вікторини.

Філологічний факультет за ініціативи Студентської ради провів літературний захід, на який запросили представити свою творчість поетів з цього факультету, а також – усіх охочих. Ведуча вечора Аліна Полякова розповіла про започаткування Всесвітнього дня поезії та представила юні таланти.
У 1999 році на 30-ій сесії генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі було ухвалено рішення щороку святкувати цей день (World Poetry Day) 21 березня. «Поезія, — говориться у рішенні ЮНЕСКО, — може стати відповіддю на найгостріші та глибинні духовні питання сучасної людини — але для цього необхідно привернути до неї якомога найширше увагу суспільства».
Із вуст студентів ЗНУ звучали віршовані рядки українською, російською, навіть, англійською мовами, пісні під гітару. Свої поезії слухачам представили філологи Діана Рамазанова, Анна Карчевська, Альона Рибалко, Вікторія Матвєєва, Катерина Шелунцова та представники інших факультетів – Євген Сєрков (фізичне виховання), Анастасія Косодій (факультет журналістики) та інші. Під час заходу відбулася «солодка» вікторина: ведуча читала уривки з творів відомих авторів, а студенти, які називали правильно їх прізвища, у винагороду отримували цукерки.
Голова студради факультету Катерина Рибак також представила слухачам перший випуск студентської збірки поезій «Вірш – це глибина душі». До неї увійшли твори студентів філологічного факультету, що були представлені на заході, а також інші, які вперше побачили світ.
Наукова бібліотека ЗНУ до свята поезії підготувала спеціалізовану книжкову виставку, яка містить як збірки всесвітньої поетичної класики, так і представників нашого краю.

Олена Хлистун

Схожі новини