Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «УкрТвіт» - зібрання інтернет-користувачів поза мережею

«УкрТвіт» - зібрання інтернет-користувачів поза мережею

26.03.2012 15:12 Twitter

24 березня у Запорізькому національному університеті відбувся третій баркемп «УкрТвіт». «Твіттеряни», як називають себе користувачі соціальної мережі Twitter, вже втретє збираються у Запоріжжі. Вони з'їхалися з усіх куточків України й навіть із-за кордону, аби обмінятися досвідом, дізнатися про нові можливості, які відкриває перед ними Twitter, і поспілкуватися між собою в реальності.

Майже у всіх великих містах України час від часу збираються тусівки твіттерян. Вони разом влаштовують вечірки або виїздять на природу. Існують й інші заходи, присвячені Twitter. Однак запорізький «УкрТвіт» посідає серед них особливе місце і користується неабиякою популярністю в соціальних мережах.
За словами організатора заходу Дар’ї Кареліної, ідея першого запорізького баркемпу виникла досить спонтанно. Вона, ставши користувачем цієї соціальної мережі, запропонувала співробітникам, які теж були зареєстровані на Twitter, зустрітися в неробочий час. Планувалося обговорити особливості спілкування онлайн, більше дізнатися про можливості для кар’єри та особистого спілкування, які відкриває перед ними ця інтернет-спільнота. Ідея викликала величезне зацікавлення серед «твіттерян», які мешкають в інших містах і навіть в інших країнах. Тож у результаті й відбувся перший «УкрТвіт». Що цікаво, він теж проходив на базі нашого університету.
За цей час зросло значення соціальних мереж у всіх галузях суспільного життя. Збільшилася і кількість користувачів Twitter, здебільшого, це – молодь, яка зацікавлена в інформаційних інноваціях. Однак, і багато відомих компаній зацікавлені у тому, аби мати свій акаунт у цій мережі.
Про це згадав у своєму привітальному слові під час відкриття баркемпу проректор з науково-педагогічної роботи, професор Володимир Волков. Також він висловив сподівання на подальшу співпрацю «УкрТвіту» з нашим вишем, адже ЗНУ – передовий вищий навчальний заклад нашого регіону, він завжди надає перевагу інноваційним технологіям.
Сам формат баркемпу передбачає неформальне спілкування, нові знайомства, цікаві конкурси і квести, які цього року проходили під керівництвом ведучих Олександра Фурмана й Олексія Пирогова. Зокрема, під час нагородження переможців відзначили й тих, хто найбільш дотепно й оперативно коментував у мережі Twitter події, що відбувалися на заході. Водночас багато учасників баркемпу приїхали сюди у пошуках корисної інформації, практичних порад від досвідчених інтернет-користувачів із різних міст України й Росії. Імена доповідачів – Михайла Марченка, Ольги Ларіної, Дмитра Золотухіна, Рустафа Кадирова та інших – добре відомі твіттерянам і користуються серед них заслуженою повагою. У їхніх виступах йшлося про те, як Twitter можна використовувати не лише для спілкування, а й для збирання інформації, здобуття нового досвіду, побудови кар’єри.

Таміла Тарасенко